Ексклюзиви
Вівторок, 13 липня 2021 14:24

Росія - банкрут. Міністр Резніков зруйнував путінські міфи

Росія - банкрут. Міністр Резніков зруйнував путінські міфи
Міністр Резніков назвав путінську статтю маніпуляціями в стилі радянської пропаганди. Фото: @MReintegration

Стаття президента країни-агресора РФ Володимира Путіна про "історичну єдність" росіян та українців є "рефератом із методички радянського лектора-агітатора". Про це написав у статті "Про банкрутство і страхи імперії" віцепрем'єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

У путінській статті перелічені найпоширеніші міфи, штампи, вигадки й маніпуляції про Україну та її історію, пише Резніков на ZN.UA.

Зі слів міністра, скидається, що головна аудиторія цього твору - не в Україні.

"На мій погляд, цей текст є зізнанням у банкрутстві Росії як імперського утворення. А також демонстрацією страхів Москви, які вона намагається спроєктувати на Україну.

У Москви немає привабливої візії майбутнього. Згортаючи громадянські свободи, Кремль не зміг забезпечити добробут і безпеку людям. За даними російських соціологів, серед найбільших страхів росіян зараз - страх репресій з боку влади", - сказано в статті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Одного вже немає, а другий ще б'ється в конвульсіях" - мережею шириться малюнок про тотожність двох режимів

"Пропагований із Москви концепт "русского мира" перетворився на синонім руїни. Підтвердження ми бачимо в Південній Осетії та Абхазії, Придністров'ї, в Нагірному Карабаху, звільнену частину якого активно відновлюють, в окупованих районах Донецької та Луганської областей", - пише автор і зазначає, що Крим став для російського окупанта найбільш дотаційним.

"Саме тому в Росії така неадекватна реакція на український закон "Про корінні народи". Адже в самій Росії в багатьох виникне питання: "А що з нашими правами?"

Цементуючим елементом імперії намагаються зробити набір "скрєп" - російська мова, православ'я, єдина російська нація, "сильний центр" при владі. Але без упокореної України новий імперський проєкт неможливий.

Поясню на прикладі.

У центрі Києва розміщена велична пам'ятка сакральної архітектури початку XI ст., яка входить до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, - собор Софія Київська. Оздоблення собору - це сотні квадратних метрів унікальних мозаїк і фресок. На одній із фресок зображено княжу родину. Вчені лише сперечаються, який саме князь перед нами: Володимир Великий, під час правління якого відбулося хрещення Русі, чи його син - Ярослав Мудрий, за часів якого було завершено будівництво храму й намальовано фрески.

Так чи інакше, але сьогодні кожен українець у столиці своєї держави може зайти в храм, якому тисяча років, побачити князя, який правив із цього самого міста державою, в рази більшою за імперію Карла Великого, і, можливо, ходив цією підлогою.

Кожен, хто знає українську мову, може розібрати написи-графіті, які впродовж тисячі років залишали на стінах собору наші предки. Це було не чемно стосовно храму, але тепер слугує найкращим доказом нерозривного зв'язку довжиною в тисячоліття.

У Росії немає нічого подібного. Символ безперервної мовної традиції, величної історії, світської влади та православної віри міститься в Києві.

Не контролюючи цього міста-символу, Росія втрачає свій історичний міф. Доводиться починати історію або з варязьких найманців, або з лісів та боліт.

Згадувати, що саму Москву правнук Ярослава Мудрого заснував через приблизно 125 років після будівництва Софії Київської. І що донька Ярослава - княжна Анна - стала королевою Франції за 100 років до заснування Москви нащадками з її роду.

Згадувати про васальну залежність від ханів Золотої Орди впродовж 240 років. І приховувати, що на момент, коли Москва тільки почала жити без ханів, майже 80 українських міст уже жили за Магдебурзьким правом. Загалом таких міст було сотні, і побутувало це право на нашій землі понад 500 років.

Тому, коли президент Росії назвав Ярослава Мудрого "нашим князем", а його доньку Анну - "русской", в Україні посміхалися навіть школярі.

Ще дивнішими є спроби представити українську православну церкву похідною від московської. Адже московська "церква-мати" на кілька століть молодша від української "церкви-доньки". І той-таки Софійський собор більш ніж наочний доказ цього", - зазначив міністр.

"Українці влаштовують Росію лише як БЕЗмовна і БЕЗдержавна нація, підпорядкована московському духовному центру і розчинена в московському політичному проєкті. Так уже було. І коштувало українцям мільйони життів. Тому ми зробимо все, щоб подібне не повторилося", - заявив Резніков.

"Наш обов'язок - реформи. Які Україна робитиме не задля когось, а задля себе, адже це в наших інтересах. Просто з підтримкою ми діятимемо швидше", - написав міністр.

12 липня Путін написав статтю в стилі кремлівської пропаганди про "історичну єдність росіян та українців". Її опублікували на сайті Кремля російською та українською мовами.

Президент України Володимир Зеленський розповів, що прочитав статтю частково через важливіші справи.

Зараз ви читаєте новину «Росія - банкрут. Міністр Резніков зруйнував путінські міфи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8670
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути