Понеділок, 24 лютого 2020 20:44

Російську хочуть зробити офіційною в Раді

Російську хочуть зробити офіційною в Раді
Фото: Politeka

Народний депутат від "Слуги народу" Максим Бужанський та депутат від "Опозиційної платформи - за життя" Олег Волошин зареєстрували в парламенті проект закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо мови роботи №3084.

Ним пропонується у статті Регламенту щодо місця проведення та мови ведення засідань Верховної Ради встановити, що мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія закону "Про державну службу", є державна мова. Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту.

Крім того, депутати пропонують встановити, що відповідно до статті 10 Конституції України в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України.

Також запропонованими змінами встановлюється, що народні депутати та інші особи, на яких не поширюється дія закону "Про державну службу", на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту, мови національних меншин України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд змусив українізувати сайт інтернет-магазину

У пояснювальній записці до законопроекту його автори, зокрема, зазначають, що оскільки у статті 2 Регламенту Верховної Ради встановлено, що мовою роботи парламенту України є державна мова, то в ньому "не реалізовано конституційні гарантії і норми щодо вільного розвитку, використання і захисту російської, інших мов національних меншин України".

Серед іншого, вони вважають, що необхідно врахувати, що "російська та інші мови національних меншин є рідними мовами або мовами спілкування для мільйонів громадян України, які мають такі ж самі конституційні права, як і, наприклад, україномовні громадяни, в рівній мірі з іншими сплачують податки, виконують свої конституційні обов'язки тощо".

Партія "Слуга Народу" не має жодного офіційного працівника, а також жодного місцевого осередку зі статусом юридичної особи. Про це повідомляє Комітет виборців України.

Зараз ви читаєте новину «Російську хочуть зробити офіційною в Раді». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 15723
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода