Розмовами про зняття депутатської недоторканності Партія регіонів намагається підвищити свій рейтинг перед парламентськими виборами.
Таку думку висловив керівник Інституту політичних, соціологічних і маркетингових досліджень Володимир Бондаренко у коментарі для Gazeta.ua.
"Недоторканність депутатів, суддів і президента найбільше дратує людей, - каже політолог. - У народній уяві депутат — або найбільший злочинець, як Лозинський, або безкарний, як Ландік. Народні обранці часто зловживають своїм статусом, а міліція і прокуратура бояться чіпати не тільки їх, а й їхніх помічників".
Водночас, на думку Бондаренка, обмеженням депутатського імунітету влада намагатиметься залякати опозицію.
"Існує небезпека, що найпринциповіші опозиціонери будуть підвішені на гачку. Адже недоторканність у нас є єдиним механізмом, який захищає опозицію. Тому крупні бізнесмени сторони, яка програла, намагаються потрапити до парламенту. Спонсори опозиційних партій збираються балотуватися на майбутніх парламентських виборах".
У разі обмеження недоторканності ціна депутатського мандата впаде, переконаний політолог.
"Бо Верховна Рада перестане бути політичним притулком чи заповідником для обраних. Адже у нас можна "пришити" кримінал будь-кому, підкинувши наркотики чи зброю. У новому КПК обмежені права громадян, а повноваження міліції і прокуратури розширені. Тому знайти управу на нардепів стане легше, не кажучи вже про простих громадян", - підсумовує Володимир Бондаренко.
Як повідомлялося, після ухвалення Кримінально-процесуального кодексу Партія регіонів планує внести законопроект про обмеження депутатської недоторканності.
Зокрема, нардеп Володимир Олійник пропонує дозволити провадити слідство щодо народного депутата, підозрюваного у скоєнні злочину.
Також може відбутися суд над ним. Але згоду на арешт нардепа чи позбавлення його волі має дати Верховна Рада.
Олександр ГУНЬКО
Коментарі
3