Радник президента РФ з питань регіональної економічної інтеграції Сергій Глазьєв заявляє, що після підписання Угоди з ЄС, Україна втратить економічну незалежність.
Про це він сказав у четвер в інтерв'ю РИА Новости, відповідаючи на питання, що станеться, у разі підписання договору між Києвом і Брюсселем.
"Україна більше не буде самостійною державою з питань торгової політики - все потрібно узгоджувати з ЄС. Через це виникає питання про те, чи втримається Україна в зоні вільної торгівлі з нами", - сказав він.
На думку Глазьєва Росія зустрінеться з новими ризиками після підписання Угоди між Україною і ЄС.
"Україна втрачає суверенітет і в частині ветеринарного і санітарного контролю, через що ми отримуємо ризики переміщення через Україну небезпечних видів продукції, яка заборонена до використання в Росії. Такою в Європі дуже багато, тому що якість, скажімо, м'яса і овочів у багатьох європейських країнах набагато нижче вимог російських ветеринарної та санітарної служб", - пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лауреати Нобелівської премії просять Путіна звільнити активістів Greenpeace
Разом з цим, радник пророкує появу в середині України нових конфліктів.
"Аналізуючи наслідки угоди (про асоціацію з ЄС), ми змушені констатувати, що Україна втрачає незалежність. Вона буде робити так, як їй скажуть у Брюсселі. І якщо врахувати, що половина українців хочуть сьогодні провести інтеграцію з Європою, а інша половина хоче інтеграції України з нами, то цей розкол української спільноти цілком може спричинити за собою і конфлікти всередині країни", - сказав він.
"В даний час уряд України схвалив умови угоди про асоціацію. Але воно не підписано. І ми сподіваємося, що президент України буде виважено ставитися до прийняття цього рішення, наслідки якого будуть незворотні через погіршення наших умов торговельно-економічного співробітництва та внутрішнього становища на Україні, яку чекає в цьому випадку дефолт", - додав Глазьєв.
Нагадаємо, Україна і ЄС планують підписати Угоду про асоціацію на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі 28-29 листопада.
Коментарі
158