Ексклюзиви
Вівторок, 08 квітня 2014 12:55

Рада вдосконалила закон про вибори

Рада вдосконалила закон про вибори

Народні депутати підтримали у другому читанні законопроект № 2664 "Про внесення змін до закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу".

За відповідне рішення проголосувало 252 депутата.

Згідно з проектом закону, документ пропонує юридично вдосконалити регулювання окремих виборчих процедур.

Зокрема, пропонується закріпити додаткові гарантії реалізації принципів загальності виборів та таємності голосування, права громадян на участь у виборчому процесі в тому числі у виборчій агітації.

Вдосконалено правовий статус офіційних спостерігачів, надано їм статус суб'єктів виборчого процесу, а також розширено перелік їх прав, що сприятиме більш ефективному здійсненню ними своїх повноважень.

Відповідно до вимог міжнародних та вітчизняних експертів у галузі виборчого права змінено процедуру формування територіальних виборчих комісій, підстави дострокового припинення повноважень членів виборчих комісій, а також змінено спосіб призначення їх керівництва.

Запропоновано більш прозорі, демократичні та відкриті засади організації діяльності виборчих комісій (підвищено вимоги до кворуму на засіданнях територіальних та дільничних виборчих комісій, та прийняття ними рішень).
Вдосконалено підстави та механізм голосування поза межами приміщення для голосування, шляхом більш детального регулювання зазначених виборчих процедур.

Деталізовано окремі виборчі процедури та актуалізовано порядок підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях, встановлення підсумків та результатів виборів, складення і підписання відповідних протоколів виборчих комісій, транспортування і прийняття виборчої документації тощо.

Збільшено загальний строк оскарження рішень, дій чи бездіяльності з 2 до 5 днів.

Законопроект також вносить ряд техніко-юридичних змін до тексту чинної редакції закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

"Прийняття запропонованого проекту закону сприятиме демократизації виборчого процесу та забезпеченню більш ефективних механізмів реалізації і захисту прав громадян України та результатів їх волевиявлення на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", - йдеться в пояснювальній записці до документі.

Зараз ви читаєте новину «Рада вдосконалила закон про вибори». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12883
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода