Уряд вніс до парламенту проект закону щодо суттєвого зниження ставок для реальних інвесторів в газовидобувній галузі. Ставки треба знизити тільки тим, хто готовий вкладати в те, щоби Україна стала енергонезалежною державою, а не тим, хто через корупційні схеми підписував угоди про спільну діяльність.
Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, виступаючи в Парламенті у п'ятницю, 18 вересня, - повідомляє прес-служба уряду.
Він повідомив, що протягом півроку уряд разом із американськими партнерами проводив дослідження різних формул і моделей оподаткування в газовидобуванні.
Глава уряду підкреслив, що в умовах, коли нафта "обвалилася" до 45 доларів, мало хто буде зацікавлений інвестувати в енергетичний сектор, "ще й при високих рентних ставках, складній системі оподаткування і в сучасних обставинах в Україні".
Саме тому уряд вніс до Парламенту проект закону щодо суттєвого зниження ставок для реальних інвесторів: "Підкреслюю, для реальних інвесторів, які свердлять свердловини, видобувають газ. Які не крадуть ліцензії, не підписували угоди про спільну діяльність, - адже це корупційна схема, - а які готові вносити кошти в те, щоби Україна збільшувала видобуток газу і стала енергонезалежною державою".
Яценюк звернувся до парламентарів підтримати цей законопроект.
Водночас, глава уряду закликав народних депутатів "не підтримувати ідею про начебто покращення видобутку газу через зменшення ренти для "спільної діяльності": "Ми знаємо всі прізвища, хто стоїть за цими "спільними діяльностями". Ми знаємо все, що, хто й кому пообіцяв, аби зменшити ренту по "спільній діяльності".
"Тільки інвестору, а не корупціонеру, треба зменшити ставку", - додав Яценюк.
Коментарі