Для успішної роботи Володимиру Гройсману не вистачає підтримки з боку парламенту та президента.
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив політолог Олександр Кочетков.
"Президент не хоче надавати Гройсману серйозну підтримку. Не хоче ростити політичного конкурента. Парламент недієздатний. Там уже готуються до позачергових виборів. Панує популізм і загравання з виборцями. Особливого бажання займатися економічними проблемами немає. Уряд не виявляє достатньої ініціативи. Не чуємо від прем'єра голосних заяв про те, що йому щось заважає. Не просить громадськість про підтримку. Не пропонує суттєвих рішень. Гройсман залежить від Адміністрації президента і Порошенка трішки більше, ніж повністю", - сказав Кочетков.
Найбільшим досягненням уряду Гройсмана за 100 днів роботи експерт назвав стабільність.
"Нічого надзвичайного не відбулося. У нас нема глибокої кризи, голодних бунтів. Зберігається відносно стабільна ситуація. Це головне досягнення. Є певна взаємодія з міжнародними партнерами України. Є шанс на фінансову підтримку уряду. Був спокійний перехід влади від уряду Яценюка до Гройсмана. Від нього не бачимо, як потрібно керувати державою. Попередній уряд анонсував підвищення тарифів. Цей Кабмін — виконав.
Є невиправдані сподівання. Очікували, що наведуть лад в економіці. Розвиватимуть перспективні галузі. Були заяви про долучення громадськості до керування державою. Поки цього нема. Важливі теми залишаються суто декларативними. Не бачимо серйозної програми в галузі енергозберігання. Навпаки, є розмови про повернення до закупівлі російського газу. Немає ясності щодо економічної взаємодії з окупованими територіями Донбасу. Натомість розвивають тіньові схеми. Економічні труднощі перекладають на населення", - зазначив політолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд веде країну до жорсткої інфляції - експерт
Як відомо, 23 липня виповниться 100 днів з призначення Володимира Гройсмана на посаду прем'єр-міністра. 14 квітня Верховна Рада 257 голосами призначила його на цю посаду та ухвалила склад нового Кабміну.
Коментарі
6