Ексклюзиви
Вівторок, 17 вересня 2019 19:59

Покотилися в прірву непрофесійності - Віктор Терен про чинний парламент

Автор: Тарас Подолян
  Зараз відбувається не ухвалення законів, а піар - каже Віктор Терен
Зараз відбувається не ухвалення законів, а піар - каже Віктор Терен

Найбільших бід для української незалежності сьогодні дві. Одна – це втрата професійності, друга – це нестримне аплодування будь-яким піар-заходам - вважає письменник і колишній парламентар Віктор Терен. Про це він розповів в інтерв'ю журналу "Країна".

- Парламент ІІ і ІІІ скликання був найбільш фаховим. У передвиборчих агітках виборцям на мажоритарному окрузі ми писали про себе: юрист, економіст, і це було аргументом. За себе я писав що видав такі-то книжки, і що я можу працювати в комітеті з питань культури. Верховну Раду тоді обирали саме з професіоналів. А зараз депутатами стали весільні фотографи і перукарі.

Деградація професійності почалася не зараз. Зараз вона просто досягла свого апогею. Вже за час моєї каденції депутатом була гінеколог Раїса Богатирьова, директор кладовища Гуцал, співак Слава Вакарчук. Якась прийшла така до людей уява, що депутатом може бути будь-хто. Всі почали вважати, що депутатство – це слава і серйозна зарплата. А для Чорновола це була робота. Він не раз ішов з роботи о другій ночі, бо до деталей розбирався в законах. Можна ставитися по-різному до політичних вподобань Сергія Головатого, але він до кожної буковки вивчав законопроекти. Віктор Мусіяка на своїх плечах витягнув Конституцію буквально до кожної букви. Я не можу уявити, щоб зараз фотограф писав конституцію моєї держави. Я не знаю, чому ми покотилися в прірву непрофесійності.

Зараз у парламенті відбувається не ухвалення законів, а піар - переконаний Віктор Васильович..

- На першому засіданні Верховної Ради було прийнято більше 70-ти рішень по тому чи іншому законопроекту. Особливо по скороченій процедурі це дає місце корупції. Бо немає часу розібратися в деталях. Ця робота допізна - для чого? Чому спокійно не розібратися і не зробити звичайний робочий день? Але людям треба показати: от які ми хороші, от як ми працюємо. Чому детально не розібратися в матеріалах у трудовій біографії і деклараціях того чи іншого чоловіка, якого призначають на відповідальний пост міністра? Ні: пакетом, і швидше.

Найбільших бід для української незалежності сьогодні дві. Одна – це втрата професійності. А друга – це нестримне аплодування будь-яким піар-заходам. У нас ще комуністична ментальність: бити-рубати-вішати. Чого ніколи не було в Чорновола. Він прекрасно володів би шпагою, судячи з його швидкої реакції. Але він ніколи цього не зробив би. Він казав: "Давайте сядемо подумаємо. Не треба рубать з плеча". А тут: "Як ми їх врізали добре!" Це абсолютно російський дух. Я дуже боюся за цей парламент саме в цьому контексті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зняттям депутатської недоторканності забили останній цвях в домовину українського парламентаризму - Терен

Але є й інші тривожні речі. Завжди опорою і жертвою демократії були журналісти. Сьогодні у фракції "Слуги народу" визначили лише 50 осіб, які будуть говорити від імені фракції, а інші "мовчіть, бо ви ще скажете не те". Сьогодні журналістів перестали пускати в кулуари Верховної ради, бо щось не те набалакають – мені це на голову не налазить.

Інтерв'ю з Віктором Тереном читайте в журналі "Країна".

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков привітав народних депутатів із тим, що довіра до парламенту зросла "майже вдесятеро".

Про це він сказав на погоджувальній нараді у понеділок, пише "Українська правда"

"Колишня каденція парламенту підходила до кінця своєї роботи з достатньо невтішним результатом – 4%. Нам треба було показати українському народу, що ми можемо, вміємо і працюватимемо. За 2 тижні роботи Верховної Ради ситуація змінилася майже в 10 разів. Тому що діяльність нового парламенту позитивно оцінює 39% наших співгромадян. Із чим вас і вітаю", - сказав він.

Зараз ви читаєте новину «Покотилися в прірву непрофесійності - Віктор Терен про чинний парламент». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12976
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода