четвер, 08 грудня 2011 18:32

"Події 2004 року – це повторення російського 1991-го" — Портніков

Автор: Фото: Ольга Камєнєва
 

І в Росії, і в Україні була ідея обману історії. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив публіцист Віталій Портніков.

"У Росії в серпні 1991-го: якщо певна кількість людей вийшли до Білого дому "захистити демократію", то вони нібито надурили історію й утворили з Росії Польщу чи Чехію", - зауважив він.

"У нас така ж ідея була пізніше. Події 2004 року – це повторення російського 1991-го із запізненням на 13 років. Увесь цей час ми продовжували жити в Радянському Союзі. Кучма грав роль такого собі Брежнєва. Потім з'явився кастинг на роль Горбачова. Ним став Ющенко. Він також був раннім Єльциним. А тепер типовий пізній Єльцин – "сім'я", засилля певної групи осіб у керівництві. Абсолютна віра у свою велич за відсутності ресурсів – адже в Єльцина не було ресурсів, ціни на нафту тоді були жалюгідні", - наголосив Портніков.

У своєму прогнозі 1999 року публіцист писав, що якщо Росія нагадуватиме пізньофранкістську Іспанію, Україна буде подібною до салазарівської Португалії.

"Безбарвний, консервативний, провінційний режим багатої еліти й бідного народу. Дружній до Заходу та економічно залежний від великого сусіда. Все сходиться. Інша річ, що так не триватиме довго, бо наявні моделі існування суспільства вичерпують себе. Але скільки це триватиме, сказати не можу, бо люди не можуть надурити історію", - підкреслив він.

Про потреби російського суспільства Віталій Портніков розповідає у новому номері журналу "Країна" № 47 (100) за 9 грудня 2011 року.

 

Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.

Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.

 

Зараз ви читаєте новину «"Події 2004 року – це повторення російського 1991-го" — Портніков». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути