Триваюче падіння експорту свідчить, що Україні потрібна прагматична зовнішня політика. На думку народного депутата від "Опозиційного блоку" Михайла Папієва, зовнішня політика повинна бути підпорядкована інтересам економіки, і саме з цих позицій треба підходити до взаємин з ЄС і НАТО, а також з окремими країнами.
"Нам потрібно перестати педалювати тему вступу в ЄС і НАТО, яку ми тільки нервуємо західних партнерів. Країні потрібна прагматична зовнішня політика. З цих позицій потрібно говорити сьогодні і з ЄС, і з НАТО. Вже цієї осені Україні потрібно ставити питання про розширення експортних квот в торгівлі з ЄС і про приєднання України до європейських програм економічного і регіонального розвитку", - заявив Михайло Папієв.
На думку депутата, підхід нинішньої влади до зовнішньої політики в корінні хибний. "Депутати з правлячої парламентської коаліції і представники влади люблять виступати з яскравими зовнішньополітичними демаршами. Вони постійно міркують про "ідеї", "цінності", про швидкий вступ в ЄС, НАТО. При цьому вони все частіше вдаються до мілітаристської риторики. На практиці їх яскраві і полум'яні промови ніяк не допомагають вирішувати реальні завдання економічного розвитку", - вважає він.
Політик нагадав, що експорт українських товарів скорочується вже третій рік поспіль. За 5 місяців 2016 року він стиснувся ще на 11,9 відсотків. За два з половиною роки ми втратили чверть іноземних інвестицій в економіку. "Україна втрачає ринки збуту і довіру інвесторів. Безвізового режиму з ЄС як не було, так і немає. МВФ знову відмовив у виділенні чергового траншу, не оцінивши антисоціальні закони влади. Ось і весь результат зовнішньополітичних демаршів", - сказав він.
"Зовнішня політика повинна бути прагматичною. Це стосується і ЄС, і НАТО. На них не можна замикатися. Потрібен план взаємовигідного двостороннього співробітництва з країнами-лідерами Європи - Німеччиною, Францією. Потрібно говорити з Нідерландами, адже сьогодні від рішення голландського уряду залежить доля Угоди про асоціацію. Якщо ми хочемо швидко адаптуватися до норм ЄС, вбудовуватися в європейський поділ праці, необхідно розвивати співпрацю з країнами Центральної та Східної Європи. Перш за все, з країнами Вишеградської четвірки. Зараз потрібно думати про те, як повернути українські товари на традиційні ринки і просуватися в Південно-Східну Азію. Як залучати інвестиції в транспортну та логістичну інфраструктуру, а не розкрадати бюджетні гроші на будівництво "зборів" по периметру кордонів", - заявив Михайло Папієв.
Але найголовніше, на думку політика, - щоб забезпечити приплив інвестицій, потрібно повернути в країну мир. "Це ключова умова успішного економічного розвитку. "Опозиційний блок" продовжуватиме працювати над політикою національного примирення і відновлення миру в Україні. Разом з нашими зовнішньополітичними партнерами ми будемо обговорювати шляхи розвитку національної економіки залучення інвестицій в країну. Якщо це не може робити влада, це зробить опозиція", - резюмував парламентарій.
Нагадаємо, згідно з даними Нацбанку, експорт товарів з України за шість місяців 2016 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року скоротився на 11,9%. Найбільше скоротилися поставки в Росію (на 16%) і Азію (на 14,6%).
Коментарі
1