понеділок, 20 січня 2025 07:24

Перемога України ніколи не була ціллю для Байдена

Перемога України ніколи не була ціллю для Байдена
Перемога України ніколи не була ціллю для Байдена ФОТО: Укрінформ

США не обіцяли допомогти Україні повернути всі окуповані Росією землі, території на сході України і Кримський півострів, захоплені під час її першого вторгнення в 2014 році.

Про це розповів Time Ерік Грін, який на той час працював у Раді національної безпеки Джо Байдена і курував політику щодо Росії.

"Коли Росія вторглася в Україну майже три роки тому, президент Джо Байден визначив три цілі для відповіді США. Перемога України ніколи не була серед них. Фраза, яку Білий дім використав для опису своєї місії в той час – підтримувати Україну "стільки, скільки буде потрібно" – була навмисно розмитою. Вона також підняла питання: Скільки часу знадобиться для чого?", - зазначив він.

Грін каже, що причина була проста: на думку Білого дому, Україна не в змозі це зробити, навіть за потужної допомоги Заходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Байден: Путін боявся передачі Києву ядерної зброї

Він також хотів, щоб США та їхні союзники залишалися єдиними, і наполягав на уникненні прямого конфлікту між Росією і НАТО.

Як зазначили Times, озираючись на своє лідерство під час війни в Україні, яке, безумовно, сформує його спадщину як державного діяча, Байден досягнув цих трьох цілей. Але успіх на цих обмежених умовах не приносить задоволення навіть деяким з його найближчих союзників і радників.

"На жаль, це той вид успіху, коли ви не відчуваєте задоволення від нього. Тому що в Україні так багато страждань і так багато невизначеності щодо того, куди вона, врешті-решт, прийде", - підкреслив Грін.

Раніше Байден виступив у Державному департаменті з промовою, присвяченій досягненням адміністрації у зовнішній політиці за останні роки.

У своїй прощальній промові згадав Україну, наголосивши, що вона залишається вільною.

Зараз ви читаєте новину «Перемога України ніколи не була ціллю для Байдена». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути