понеділок, 10 грудня 2012 19:00

Підписавши закон про референдум, Янукович підтримав низку неконституційних положень - експерт

Підписавши закон про референдум, Янукович підтримав низку неконституційних положень - експерт
Фото: sumynews.com

Референдум є одним з з найбільш маніпулятивних способів ухвалення рішень.

Таку думку висловив член Конституційної асамблеї, голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив, директор Української школи політичних студій Ігор Когут у ефірі "Ера-FM".

"Мусимо сказати, що таким інструментом, як референдум, треба дуже обережно користуватися. Це є один з найбільш маніпулятивних способів ухвалення рішень шляхом залучення громадян до так званої прямої демократії. Це при тому, що за нашими культурно-правовими традиціями, ми ще не маємо звички консультуватися, пояснювати, роз'яснювати, дискутувати ті чи інші позиції", - сказав він.

Фахівець вважає, що через референдум просуватимуть вигідні для влади ідеї.

"Хто забезпечує проведення референдуму? Більшість важелів сконцентровано в системі влади. Величезне значення і вагу матиме адміністративний ресурс. Ми чудово розуміємо, що будь-яка народна ініціатива через референдум все рівно буде намагатися схилити людей до провладної позиції", - запевнив Когут.

За його словами, підписуючи закон про референдум, президент України Віктор Янукович фактично підтримав низку неконституційних положень.

"Юристи та міністр юстиції можуть багато пояснювати, що неможливо змінювати Конституцію та закони на референдумі, але позиції ухваленого 6 листопада закону багато в чому суперечливі", - зазначив Когут.

Нагадаємо, 27 листопада Янукович підписав закон "Про всеукраїнський референдум".

Згідно з документом, темою референдуму можуть бути всі питання, пов'язані зі зміною Конституції, а також на будь-яку іншу тему, крім тих, які не допускаються Конституцією. Так, наприклад, предметом референдуму за народною ініціативою не може бути питання територіальних змін України.

Зараз ви читаєте новину «Підписавши закон про референдум, Янукович підтримав низку неконституційних положень - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути