Ексклюзиви
пʼятниця, 16 листопада 2012 12:43

Опозиція пропонує заборонити благодійництво під час виборчої кампанії

Опозиція пропонує заборонити благодійництво під час виборчої кампанії
Фото: polittech.org

Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко та народний депутат від "БЮТ-Батьківщини" Сергій Сас зареєстрували у парламенті проект закону про внесення змін до статті 74 Закону "Про вибори народних депутатів України" (щодо заборони надання благодійної матеріальної допомоги під час виборів).

Автори проекту закону зазначили, що вибори, які відбулися, засвідчили, що головним джерелом прямого та непрямого підкупу виборців стало надання так званої благодійної матеріальної допомоги під обіцянку голосувати за відповідного кандидата.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд над активістами Податкового майдану перенесли на 30 листопада

Вони нагадали, що зазвичай така допомога надавалася "незалежними" благодійними організаціями, офіційно не пов'язаними із суб'єктами виборчого процесу. При цьому прізвище кандидата, за підтримку якого здійснювалося таке "благодійництво", не фігурувало у жодних документах, а тому притягнути до відповідальності винних у підкупі виборців виявилося практично неможливо, констатували вони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Томенко впевнений, що в п'яти проблемних округах можливе тільки переголосування

"Закон має на меті запровадити правовий механізм запобігання підкупу виборців через надання їм так званої "благодійної матеріальної допомоги", – пояснюють депутати.

Так, законопроектом, зокрема, пропонують доповнити статтю 74 Закону "Про вибори народних депутатів України" окремим пунктом, який визначатиме, що "в період від початку виборчого процесу до дня голосування забороняється здійснення благодійництва або благодійницької діяльності у вигляді надання матеріальної допомоги фізичним особам – громадянам України".

Зараз ви читаєте новину «Опозиція пропонує заборонити благодійництво під час виборчої кампанії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути