Ексклюзиви
Пʼятниця, 11 червня 2021 10:22

Опитування КМІС: "Європейська Солідарність" наздогнала "Слугу народу"

Опитування КМІС: "Європейська Солідарність" наздогнала "Слугу народу"
Київський міжнародний інститут соціології опублікував оновлені результати партійних рейтингів. Фото: zagran.guru

"Слуга народу" та "Європейська Солідарність" мають приблизно однакову підтримку виборців. Різниця в підтримці цих партій – у межах статистичної похибки, тобто формально за результатами опитування ці партії з приблизно однаковою підтримкою "ділять" перше-друге місце.

Про це повідомляє КМІС.

Станом на 1-7 червня партію "Слуга народу" підтримали 20,3% серед тих, хто збирається голосувати і визначився зі своїм вибором, "Європейську солідарність" підтримують 18,5% серед тих, хто визначився з вибором.

Якщо у квітні різниця в підтримці "Слуги народу" і "ЄС" була понад похибку, тобто "Слуга народу" формально дійсно мала найбільшу підтримку і була на першому місці, то зараз підтримка обох партій в межах статистичної похибки, і тому обидві партії "ділять" лідерство з приблизно однаковою підтримкою.

Якщо між лютим і квітнем фіксувався ріст підтримки партії "Слуга народу" і водночас зниження – "ОПЗЖ", "Батьківщини", "Голосу" (для "ЄС" змін не було), то зараз у випадку всіх партій порівняно з квітнем зміни – в межах статистичної похибки, тобто поточні рейтинги всіх політичних сил не відрізняються від рейтингів станом на квітень.

Третє-четверте місця ділять "Батьківщина" (12%) та "ОПЗЖ" (11,9%) (різниця в підтримці цих двох партій – у межах статистичної похибки). Подолала б прохідний бар'єр також партія "Сила і Честь" (7,2%). Підтримка інших партій нижче прохідного бар'єру, хоча відносно наближені до нього "Українська стратегія Гройсмана" (4,2%), "Опозиційний блок" (лідерами зазначалися Євген Мураєв і Вадим Новинський) (4,2%) та Радикальна партія 4,2%).

На виборах президента, якби вони відбувалися на початку червня і якби в них брали зазначені кандидати, найбільшу підтримку отримав би Володимир Зеленський –30,6% серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором. На другому місці – Петро Порошенко, якого підтримали б 17,4% серед тих, хто визначився.

Далі йдуть Юлія Тимошенко (12,7%), Юрій Бойко (10,6%) і Ігор Смешко (8,1%). Підтримка інших кандидатів нижча.

Упродовж 1-7 червня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус". Методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2003 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Зараз ви читаєте новину «Опитування КМІС: "Європейська Солідарність" наздогнала "Слугу народу"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8620
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути