![Оточення Трампа не виключає можливості вступу України до НАТО та відновлення кордонів 2014 року](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1208/1208401_w_300.jpg?v=0)
Сполучені Штати не виключають можливості вступу України до НАТО або повернення до кордонів, що існували до 2014 року.
Про це заявив заступник посла президента Дональда Трампа в Україні Джон Коул, пише Reuters.
Усі ці питання планується обговорити під час переговорів між Україною, Росією та європейськими країнами.
"Наразі це все ще залишається на столі", - зазначив Коул, відповідаючи на запитання агентства щодо можливого членства України в Альянсі.
Він також наголосив, що на порядку денному залишається питання потенційного відновлення кордонів України станом на 2014 рік.
За словами Коула, офіційні переговори ще не розпочалися, а США продовжують консультації з європейськими лідерами та Україною щодо найкращих шляхів завершення конфлікту.
"Яке місце в цьому всьому займають українці та європейці? На даний момент ми не знаємо. Слід залучити європейців. Європейці хочуть, щоб ця війна припинилася. Вони більш ніж готові брати участь у військовій підтримці Києва. Є сумніви… щодо того, чи будуть вони віддаватися на 100 відсотків. Однак усе, що я чую, вказує на те, що вони дійсно готові долучитися", - сказав Коул.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна візьме участь у переговорах щодо припинення війни - Трамп
Крім того, заступник посла Трампа заявив, що Володимир Путін, імовірно, готовий розпочати переговори з Україною без попередніх умов.
"Було багато розмов про поїздку Стіва Віткоффа до Москви і його зустріч з Путіним. Путін, схоже, готовий грати в м'яча, однак ми не впевнені, що це означає. Я думаю, що він готовий говорити", - зазначив він.
Відповідаючи на запитання, чи не занадто багато США поступилися Путіну ще до початку переговорів, Коул відповів: "Дехто говорив не по темі, але я не думаю, що ми чимось поступаємось".
"Ви не знаєте, що відбувається з Путіним і росіянами. Вони намагаються грати з нами? Чи вони щирі? А потім ви сідаєте за стіл переговорів і швидко це з'ясовуєте", - зауважив він.
Зазначається, що такі заяви суперечать меседжам, озвученим напередодні міністром оборони США Пітом Гегсетом щодо переговорів з припинення війни в Україні.
Україна, безумовно, братиме участь у переговорах щодо закінчення війни, але головним візаві з цієї теми є Вашингтон, заявив прес-секретар Дмитро Пєсков.
Коментуючи телефонну розмову Володимира Путіна і Дональда Трампа, Пєсков сказав, що Росія почала підготовку переговорної групи з організації зустрічі двох лідерів.
Пєсков також зазначив, що участь європейців у переговорах президенти не обговорювали.
Коментарі