Ексклюзиви
Понеділок, 04 квітня 2011 10:58

Назарбаєв набрав 95,5% голосів і знову став президентом

Назарбаєв набрав 95,5% голосів і знову став президентом

Чинний президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, за попередніми даними, переміг на виборах глави держави.

Про це повідомляє ЦВК Казахстану.

"На цей момент голоси виборців розподілилися таким чином - за Жамбила Ахметбекова проголосували 1,4%, за Мелса Єлеусізова - 1,2%, за Гані Касимова - 1,9%, за Нурсултана Назарбаєва - 95,5%", - заявив голова комісії Куандик Турганкулов.

При цьому він підкреслив, що "це не остаточні, а попередні підсумки голосування, тому що протоколи територіальних виборчих комісій до нас тільки стали надходити, на що виборним законодавством відводиться дводенний термін".

"У міру надходження протоколів ми будемо уточнювати дані, як по явці, так і за результатами голосування", - сказав голова ЦВК.

За його словами, офіційні результати голосування будуть встановлені не пізніше 9 квітня 2011 року.

"Щодо остаточних підсумків позачергових виборів президента Казахстану, які відбулися 3 квітня поточного року, то, відповідно до виборчого законодавства, Центральна виборча комісія повинна встановити їх на підставі протоколів виборчих комісій не пізніше ніж у семиденний термін після виборів, тобто не пізніше 9 квітня 2011 року", - повідомив Турганкулов.

Для перемоги у першому турі виборів кандидату необхідно було набрати більше 50% голосів.

Сам Назарбаєв назвав історичними дострокові президентські вибори, які відбулися в неділю.

"Ми усьому світу ще раз довели демократичність нашого суспільства, наші досягнення", - сказав він у ніч на понеділок під час відвідування свого передвиборного громадського штабу в Астані, повідомляє президентська прес-служба.

"Вибори ці були відкритими, чесними. Правоохоронні органи стежили за законністю. Всім кандидатам у президенти були дані рівні права, доступ до засобів масової інформації, можливість у всіх областях, районах, містах, селах виступати зі своїми програмами, зі своїми ідеями", - сказав Назарбаєв.

Він підкреслив, що спостерігати за виборами в Казахстан прибули 1059 іноземних спостерігачів, 200 іноземних журналістів, які мали можливість безперешкодно спостерігати за виборчим процесом.

"І зараз екзит-поли, які були проведені, показали, що казахстанський народ знову підтримав мій курс на реформи, на модернізацію суспільства, на підйом благополуччя казахстанців, кожного казахстанця, кожної сім'ї, кожної людини", - заявив Назарбаєв.

Зараз ви читаєте новину «Назарбаєв набрав 95,5% голосів і знову став президентом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12719
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода