Середа, 22 вересня 2010 12:56

Нардепам не вистачило голосів на заборону підвищення пенсійного віку

Нардепам не вистачило голосів на заборону підвищення пенсійного віку
Верховна Рада України відмовилася ухвалити два законопроекти про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок.

За ухвалення законопроекту "Про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок", внесеного народними депутатами від БЮТ Наталією Королевською та Євгеном Сусловим, проголосували лише 202 народних депутата з 421 зареєстрованого у сесійній залі.

Ухвалення законопроекту підтримали 123 депутата від БЮТ, 48 від НУ-НС, 27 від КПУ, один від Блоку Литвина та троє позафракційних.

Законопроектом передбачалося встановити до 1 січня 2020 року мораторій на підвищення віку, починаючи з якого жінки мають право на призначення пенсії за віком, визначеного у статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Другий законопроект, внесений депутатом від БЮТ Валерієм Сушкевичем, також не набрав необхідної кількості голосів. За його ухвалення проголосували лише 197 народних депутатів із 422 зареєстрованих у сесійній залі.

"За" проголосували 118 депутатів від БЮТ, 48 від НУ-НС, 27 від КПУ, один від Блоку Литвина і троє позафракційних.

Законопроект був спрямований на відтермінування підвищення віку, починаючи з якого жінки мають право на призначення пенсії за віком, оскільки такому кроку мають передувати відповідні комплексні зміни як в самій системі пенсійного забезпечення, так і в інших соціально-економічних сферах діяльності. Передбачалося встановити до 1 січня 2020 року мораторій на підвищення віку, починаючи з якого жінки мають право на призначення пенсії за віком, визначеного у статті 26 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування".

Виступаючи з трибуни ВР, Королевська зауважила, що пропозиція про різке підвищення пенсійного віку у наявних умовах – це прояв зневаги до жінки. За її словами, внаслідок цього виникнуть проблеми у сфері зайнятості, які матимуть довготривалі наслідки. "Жінки, яким буде відстрочено пенсію, займатимуть від 2 до 2,5 мільйонів робочих місць", - сказала вона. Депутат висловила упевненість, що виникне вагоме зростання безробіття серед жінок, яким за 50 років.

У свою чергу "регіонал" Ярослав Сухий вважає ці законопроекти від опозиції популізмом.

УНІАН
Зараз ви читаєте новину «Нардепам не вистачило голосів на заборону підвищення пенсійного віку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

14

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 11800
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода