Ексклюзиви
Середа, 13 жовтня 2021 16:18

Нардеп Кива викликає недовіру

 

Поведінка скандального політика обурила його земляків. Конференція депутатів місцевих рад всіх рівнів партії "Опозиційна платформа - За життя" в Полтавській області 7 жовтня звернулися до керівництва партії з проханням позбавити нардепа Іллю Киву кураторства над партійною організацією ОПЗЖ Полтави. Звернення прийняли одноголосно. Тих, що утрималися, не було.

Для Киви, чий старт у великій політиці нагадував зліт ракети, "посадка" може виявитися дуже жорсткою.

Детальніше про конфлікт і його можливі наслідки.

Призначення Киви куратором полтавської міської парторганізації ОПЗЖ самі полтавці зустріли без захоплення. Причин було кілька, і всі вони загальновідомі. Це і минуле Киви, і людські якості депутата, і його феноменальна політична "всеїдність" (перед ОПЗЖ персонаж встиг побувати в Соцпартії, а перед тим - в довірених особах у Арсена Авакова), і довгий шлейф скандалів. Киву в області прекрасно знали, і тому місцевий політикум здивував сам факт перебування прізвища "Кива" спочатку у виборчому списку ОПЗЖ на виборах до Верховної Ради, а потім - серед депутатів парламенту. Тому що сам Кива, в силу притаманних йому рис і біографії, обирався по "мажоритарці", не зміг би стати депутатом і сільської ОТГ.

Чому і як Ілля Кива взагалі опинився в ОПЗЖ - досі залишається загадкою. Як залишається загадкою і те, як Кива зумів переконати керівництво ОПЗЖ наділити його правом кураторства над парторганізацією обласного центру.

Адже до тих пір участь Киви у партійному житті Полтавської обласної організації ОПЗЖ проявилася лише в декількох візитах до Полтави під час виборчої кампанії до місцевих органів влади. Під час яких Кива лобіював присутність в виборчих списках "своїх людей". При цьому взагалі ніяк не беручи участь в організації та фінансуванні самої виборчої кампанії.

На жаль, і "кураторство" не заладилося з перших же днів. Все "партбудівництво" в Полтаві при Киві звелося до одного-єдиного, що його цікавило: організація "правильних" голосувань депутатів Полтавської міськради і Полтавської райради від ОПЗЖ. Причому голосувань виключно з комерційних питань, цікавих самому Киві та його діловим партнерам. Ні про яку ідеологію мова навіть не йшла - в більшості випадків депутатів від ОПЗЖ Кива змушував голосувати разом з політичними опонентами.

Відверте лобіювання Киви на шкоду інтересам партії викликало обурення активу ОПЗЖ - і глузування з боку політичних супротивників.

Такі дії не могли не викликати відповідну реакцію: депутати місцевих рад один за одним почали відмовлятися голосувати в розріз з совістю. Тоді Кива записав всіх незгодних у "зрадники" (дослівно). При зустрічах став публічно ображати.

Спроби окремих партійних авторитетів урезонити Киву, апелюючи до моралі і принципів партійної дисципліни, ні до чого не призвели - у відповідь були лише некоректні висловлювання.

Загострення пристрастей досягло піку, коли на перевиборах мера м. Карлівка Кива почав вимагати виставити від ОПЗЖ свого кандидата - замість затвердженого обласною парторганізацією. Киві ввічливо відмовили, але реакція Іллі була несподіваною: він записав звернення до керівництва обласної організації ОПЗЖ, в якому обклав однопартійців останніми словами. Більше інших дісталося лідеру обласної організації Олегу Сазонову.

  Руслан Телятник - спортсмен, бізнесмен і меценат, депутат Полтавської обласної ради від ОПЗЖ
Руслан Телятник - спортсмен, бізнесмен і меценат, депутат Полтавської обласної ради від ОПЗЖ

Але відповідь Киві прийшла з "партійних мас": нардепа, який публічно "висловлювався" щодо відомих і шанованих людей, на місце також публічно поставив Руслан Телятник - спортсмен, бізнесмен і меценат, депутат Полтавської обласної ради від ОПЗЖ. Декількох постів Телятника на адресу Киви в Фейсбук вистачило, щоб поведінка Киви перестала бути суто "сімейною справою" полтавчан. Як результат - 7 жовтня відбулася конференція депутатів місцевих рад усіх рівнів ОПЗЖ у Полтавській області. На якій Телятник офіційно порушив питання про неприпустиму поведінку Киви, яка підриває довіру виборців до партії. І запропонував прийняти звернення до керівництва партії щодо позбавлення Киви повноважень куратора. Пропозицію Телятника підтримали одноголосно.

Текст звернення передає настрої в обласній організації ОПЗЖ по відношенню до Іллі Киви:

"Шановні колеги!

Звертаємося до вас з приводу зневажливої, брутальної, відверто хамської поведінки і таких саме публічних висловів з боку народного депутата Іллі Киви на адресу його колег - депутатів місцевих рад у Полтавській області від ОПЗЖ.

Кива, переслідуючи суто особисті політичні та комерційні інтереси, розповсюджує в Полтавській області газети з брехливими, зневажливими, образливими відносно депутатів різних рівнів від ОПЗЖ статтями. Які безпідставно звинувачують місцевий актив ОПЗЖ у "зраді".

Більш того, Кива припустився публічних хуліганських, лайливих образ на адресу колег у пабліках, зневажаючи їх гідність - і весь цей бруд, це неподобство спостерігають не тільки партійні активи інших домінуючих у регіоні партій, але й сім'ї депутатів, їхні діти.

Така неадекватна поведінка Киви стрімко руйнує авторитет ОПЗЖ у Полтавській області, деморалізує партійний актив, робить з партії посміховисько.

З іншого боку, за весь час свого "кураторства" областю Кива не відзначився жодною реалізованою ініціативою, жодною продуктивною акцією, жодним заходом, які б спрацювали на підвищення авторитету ОПЗЖ у регіоні.

Тому просимо вас позбавити Киву права бути куратором Полтавської області від керівництва ОПЗЖ.

Впевнені, що цей крок тільки посилить спроможність Полтавської обласної організації партії "Опозиційна платформа - За життя". Яка має великий потенціал для розвитку".

Схоже, своєю поведінкою Кива сам не залишив керівництву ОПЗЖ ніякого вибору: на одній шальці терезів - ціла успішна обласна організація, на інший - один нардеп зі своїми особистими бізнес-інтересами.

Під великим питанням і перспективи перебування самого Киви в ОПЗЖ. Депутат за короткий час зумів налаштувати проти себе весь партактив навіть рідної для нього Полтавщини, тому навряд чи буде успішним в інших регіонах. А зростаюча токсичність самого Киви вже відчутно підриває авторитет партії серед людей. Що ставить спонсорів партії перед вибором: терпіти поведінку Киви і далі і платити за них падінням партійного рейтингу; або позбавити Киву депутатського мандата, позбавивши партію ризиків і повернувши до неї здорову атмосферу.

Зараз ви читаєте новину «Нардеп Кива викликає недовіру». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8698
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути