четвер, 08 вересня 2011 20:01

"Нам важко зрозуміти: люди вчора стріляли один в одного, а сьогодні за одним столом"

"Нам важко зрозуміти: люди вчора стріляли один в одного, а сьогодні за одним столом"

Один із найбільш негативних варіантів розвитку подій у Лівії – формування прихильниками Каддафі підпілля й перехід до терористичних методів ведення війни. Таку думку у журналі "Країни" висловив керівник київського Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

"Подібне відбулося в Іраку. Лівійський перехідний уряд це розуміє, тому намагається мінімізувати кровопролиття і примирити людей. Вони роблять усе, щоб якомога більше прихильників Каддафі перейшли на бік повстанців. Це напевне принесе новій владі іміджеві втрати, але знизить ризик терору", - зауважив він.

На початок осені війська Муаммара Каддафі контролювали лише кілька міст на заході Лівії. Нова влада, легітимність якої визнали понад 40 держав, пропонує їм добровільно здатися до 10 вересня. Повстанці вже святкують перемогу над режимом диктатора.

Однак спокій у країні не настав. Між племенами, що брали участь у повстанні, виникають суперечки за здобуті під час війни землі. Деякі з них не визнають Національну перехідну раду – лівійський тимчасовий уряд. Темношкіре населення розстрілюють тільки тому, що серед найманців Каддафі були негри.

Війна проти режиму полковника може перерости в громадянську, хоча Національна перехідна рада заперечує будь-яку її можливість. Урядовці виділили два роки на впровадження демократії в країні. За цей час планують укласти конституцію й виборче законодавство, обрати парламент.

"Чимало племен ворогують між собою. Однак перебільшувати цей фактор не варто. Досвід мирного співіснування переважає", - наголосив Семиволос.

"Нам важко зрозуміти, коли люди вчора стріляли один в одного, а сьогодні разом святкують за столом. Наша культура осілих народів принципово відрізняється від їхньої – кочівників. Осілі народи протидіють початку конфлікту, не дають йому розгорітися. Але якщо він стався, то виходять із нього довго й важко. У кочівників усе навпаки: вони легко втягуються в конфлікт, і так само легко виходять із нього", - підкреслив експерт.

Що може пригальмувати процес примиренні у Лівії, на думку Ігора Семиволоса, читайте у новому номері журналу "Країна" № 34 (87) за 9 вересня 2011 року.

 

Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.

Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.

 

Зараз ви читаєте новину «"Нам важко зрозуміти: люди вчора стріляли один в одного, а сьогодні за одним столом"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути