Ексклюзиви
Середа, 23 червня 2021 14:10

Наглядова рада Нафтогазу має припинити внутрішні чвари заради успіху в боротьбі проти "Північного потоку-2"

Наглядова рада Нафтогазу має припинити внутрішні чвари заради успіху в боротьбі проти "Північного потоку-2"
Президент "Грант Торнтон Україна" Олександр Чалий: "Тільки наша командна гра зможе привести нас до позитивного результату стосовно "Північного потоку-2". Фото: Українська правда

Зупинити будівництво та введення в експлуатацію "Північного потоку-2" можливо лише за умови припинення внутрішніх чвар у Нафтогазі, а також консолідації командної роботи.

Таку думку в ефірі онлайн-дискусії Energy Freedom на тему: "Внутрішні чвари чи зовнішня агресія: що більше заважає зупинці проєкту "Північний потік-2"?" висловив дипломат, перший заступник міністра закордонних справ України (1998-2001), президент "Грант Торнтон Україна" Олександр Чалий.

"Тільки наша єдність, єдина командна гра зможуть привести нас до позитивного результату стосовно "Північного потоку-2", а також стабільної роботи українського ринку газу за європейськими правилами, - сказав він. - Попередня команда Нафтогазу підписалася під тим, що зможе зупинити "Північний потік-2". Але зрештою їхня стратегія не спрацювала. Саме тому, мені здається, уряд ухвалив правильне рішення змінити керівництво Нафтогазу. Ми входимо в дуже відповідальний час, коли можна знайти остаточне рішення щодо "Північного потоку-2". І в цей час нам потрібна єдина професійна команда, яка об'єднає потенціал Нафтогазу та уряду".

Чалий закликав експертне середовище звернутися до наглядової ради Нафтогазу, уряду, президента, міністра енергетики з проханням: на найближчі 2 місяці Україні потрібна стратегічна пауза – без внутрішніх чвар, різких кроків, кадрових рішень тощо.

"Крім того, ми повинні звернутися до Андрія Коболєва. Пане Андрію, ви мали можливість поборотися проти "Північного потоку-2", але результат каже сам за себе, ви з цим не справилися. Якщо для вас енергетична незалежність України справді не пусті слова, наберіться гордості та сміливості й не заважайте сьогодні людям, які наразі борються проти обхідного морського газогону Кремля. Це професійна команда, якій наше експертне середовище довіряє, - наголосив фахівець. - Нині ми маємо останнє вікно можливостей: 30-60 днів. І найгірше, що ми можемо зробити, це – вести брудну підкилимну боротьбу. Переможців у ній не буде, програє Україна, її енергетична незалежність".

Водночас, за словами Чалого, навіть, якщо "Північний потік-2" запуститься, Україна може та має зробити все, аби зберегти своє стратегічне транзитне значення, щоб наша ГТС була конкурентною та затребуваною.

"І тут Юрій Вітренко – один із найкращих фахівців європейських правил гри на ринку газу й він може дуже достойно вести перемовини не лише з Росією, а й з європейськими партнерами. Тут він має одну з найкращих кваліфікацій у цій сфері", - додав Чалий.

Зараз ви читаєте новину «Наглядова рада Нафтогазу має припинити внутрішні чвари заради успіху в боротьбі проти "Північного потоку-2"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8337
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути