понеділок, 20 липня 2020 13:26

Монобільшості у Раді фактично не існує - КВУ

З початку 2020 року в депутатів монобільшості погіршилися показники підтримки рішень Верховної Ради.

Про це з посиланням на дані із сайту Верховної Ради зазначили в Комітеті виборців України (КВУ).

Зокрема, якщо в період із вересня по грудень 2019 року в середньому прийняті закони підтримували 228 народних депутатів "Слуги народу", то за період із січня по липень 2020 року показник підтримки знизився до 220 депутатів.

Всього, починаючи з січня, було ухвалено 87 законів. За даними КВУ, в середньому за них голосували лише 220 депутатів "Слуги народу".

Таким чином, більшість законів не були б прийняті без голосів депутатів інших фракцій і груп парламенту.

Автор: facebook.com/cvu.ngo
  Інформація щодо голосування за закони за даними офіційного веб-сайту ВРУ.
Інформація щодо голосування за закони за даними офіційного веб-сайту ВРУ.

Так, із 87 прийнятих законів депутати монобільшості самостійно забезпечили 226 голосів "за" лише за 29 законів. Решта, 58 законів, не були б прийняті без допомоги інших політичних сил.

При цьому варто врахувати, що абсолютна більшість законів були ініційовані членами провладної команди: президентом, урядом, народними депутатами "Слуги народу".

Серед останніх прикладів: законопроєкт №729 підтримали 212 депутатів "Слуги народу", №720 - 210 депутатів, №697 - 213 депутатів, №681 - 215 депутатів, №677 - 214 депутатів, №671 - 205 депутатів, №678 - 211 депутатів, №613 - 212 депутатів, №600 - 187 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Монобільшість готує реформу для Верховної Ради

"Станом на сьогодні монобільшості фактично не існує. Із 247 депутатів "Слуги народу" регулярно голосують лише 220. За майже рік роботи "Слуга народу" "загубила" частину депутатів і зараз переважає тенденція до подальшого спаду", - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

На його думку, "перелом у фракційній дисципліні стався у березні, коли депутати відправили у відставку уряд О. Гончарука і генерального прокурора, що стало причиною внутрішніх протиріч у фракції. Після цього монобільшість також провалила низку важливих кадрових призначень і загалом діяльність фракції супроводжувалася гучними публічними скандалами та відсутністю єдиної позиції".

Депутатка від "Слуги народу", глава Комітету соцполітики Галина Третьякова заявила, що зарплата нардепів недостатня для того, щоб якісно забезпечувати їхню роботу.

Депутатам нараховують в середньому 42 тис. грн на місяць. Після вирахування податків вони отримують 32-35 тис. залежно від того, чи брав парламентарій відпустку.

Зараз ви читаєте новину «Монобільшості у Раді фактично не існує - КВУ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути