Поточна ситуація на українському фронті та загалом політична ситуація не створюють підстав сідати за стіл переговорів зараз.
Хоча рано чи пізно це доведеться робити. Таку думку в інтерв'ю італійському виданню Corriere della Sera висловив федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.
"Ми не повинні втрачати перспективу щодо миру навіть під час війни. Але коли настане час для переговорів, вирішуватимуть лише в Україні. А враховуючи військову активність обох сторін, здається, ця точка ще не настала", – сказав президент.
Він зазначив, що рішення, досягнуті шляхом переговорів, або про паузу в бойових діях, під час якої Росія введе нові війська на схід України, або про відмову України від значних частин власної території, не є основою для надійного припинення вогню чи тривалого миру.
Краще просувати шляхом, який було започатковано в Копенгагені і продовжено в Джидді із залученням України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві сотні броньованих машин, пів сотні надводних дронів: Німеччина оголосила військову допомогу
"Ми повинні покладатися на те, що ці дипломатичні зусилля, до яких залучений глобальний південь, котрий, можливо, має сильніший вплив на Москву, ніж ми зараз, будуть продовжені", – сказав глава держави.
Він додав, що тоді, коли по всій Європі відбуваються конференції з безпеки і скрізь ставлять питання про те, як закінчити війну, треба виходити з того, що найбільше прагнення до миру має передусім народ України.
Говорячи про російського президента Володимира Путіна, Штайнмаєр висловив думку, що він змінився і радикалізувався за час свого президентства. Недооцінка цього була помилкою не лише Німеччини, а й усього Заходу.
"Можливо, ми надто довго вважали, що у Путіна є залишки розуму, які б завадили йому проводити зовнішню політику, яка, зрештою, була б спрямована проти його власного народу. Те, що Путін у своєму імперському божевіллі захоче завдати стільки шкоди власним інтересам Росії, я навіть не міг собі уявити. Ми всі маємо зробити з цього висновки", – заявив німецький політик.
Він зазначив, що з лютого 2022 року кожному в Європі стала зрозуміла необхідність посилити власні оборонні зусилля для захисту свободи та демократії.
У Німеччині відбулася зміна парадигми, яку канцлер назвав переломним моментом. Це означає не лише підтримку України політично, фінансово та зброєю, а й посилення німецьких збройних сил. Не в останню чергу через те, що Сполучені Штати Америки очевидно перенесуть акцент своєї уваги на Азійсько-Тихоокеанський регіон.
Росія ніколи не відмовлялися від переговорів з Україною.
Однак всім "так чи інакше доведеться танцювати бариню". Про це заявив російський диктатор Володимир Путін, який прокоментував слова Державного секретаря США Ентоні Блінкена про те, що "для танго потрібні двоє", а вони не бачать ознак зацікавленості в дипломатії від президента РФ.
Крім того, Путін заявив, що американці "не вміють танцювати танго".
Коментарі