вівторок, 26 липня 2022 09:51

Спецтема: Війна Росії проти України

Світ повинен показати, що не боїться путінського шантажу – Порошенко

Світ повинен показати, що не боїться путінського шантажу – Порошенко
Петро Порошенко заявив, що світ повинен показати, що не боїться путінського шантажу і буде жорстко відповідати на порушення міжнародних зобов'язань. Фото: eurosolidarity.org

Світ повинен показати, що не боїться путінського шантажу і жорстко відповідатиме на порушення міжнародних зобов'язань.

Про це сказав Петро Порошенко в ефірі спільного телемарафону "Прямого" та "5 каналу" "150 днів війни". Порошенко наголосив, що підписання "зернової угоди" не може супроводжуватися зняттям санкцій з Росії, бо це буде поразкою України.

"Тому зараз антипутінська коаліція у світі має сказати: якщо Путін не виконуватиме ті документи, які підписані, у нас є план Б", – переконаний Порошенко.

"Ми не маємо просити Росію – ми їй не віримо. Ми не маємо боятися Росії – ми її не боїмося. Ми маємо забезпечити, щоб увесь світ зупинив експорт Росії, аж допоки вона не розблокує чорноморські порти України", – пояснює п'ятий президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Угоди з Росією не варті й паперу, на якому написані"

"Зупинка експорту означає: як арештовуються яхти російських олігархів, так має бути арештований торговельний флот, що перевозить російську деревину, російське вугілля, російський скраплений газ, весь російський експорт. Росія зараз отримує 550 мільярдів доларів експортної виручки, вона має отримувати не більше 200 і це дозволить їй забезпечувати соціальні витрати, але не нарощувати військову міць", – пояснив він.

Порошенко нагадав, що Україна вже має відповідний досвід звернення до Гамбурзького трибуналу щодо незаконних дій Росії.

"Ми отримали рішення суду, яке тоді зобов'язало звільнити захоплені Росією у Керченській протоці українські військові кораблі і українських військових моряків. Що б Росія не казала, вона це зробила через місяць після прийняття відповідного рішення суду", – зазначає Порошенко.

Він також зауважив, що Росія має розблокувати не лише українське зерно, а й увесь експорт: "Чому ми не можемо завозити сировину для роботи української промисловості? Чому ми не можемо експортувати чорний метал, продукцію хімії, соняшникову олію і багато іншого, що забезпечує валютний баланс держави? Чому ми обмежуємося лише пшеницею і кукурудзою?"

"Я не виключаю, що з цього приводу буде ще засідання Ради безпеки ООН, але нам не можна це брати як виключну платформу. Ми готові співпрацювати пліч-о-пліч з партнерами, пліч-о-пліч з владою для того, щоби компетентно і професійно забезпечити захист українського інтересу, української держави, захист українського народу, захист українського фермера", – сказав лідер "Європейської солідарності".

Підтримка Збройних сил України – зараз пріоритет благодійної діяльності Петра Порошенка. З 24 лютого на потреби армії витрачено понад півмільярда гривень. За ці кошти були придбані тисячі бронежилетів та кевларових шоломів, зброю (зокрема кулемети, снайперське обладнання та інше), десятки автомобілів на потреби фронту, тепловізори, дрони, прилади нічного бачення, електрогенератори, цифрові радіостанції, старлінки, військовий одяг, турнікети, натовські аптечки, системи очистки води, засоби для будівництва фортифікаційних споруд, пальне, продукти харчування (в тому числі велика кількість зерна і продуктові набори як для військових, так і для мешканців визволених міст).

Фонд Порошенка тісно співпрацює з волонтерами ГО "Справа громад" і "Res_Publika. Брати по зброї", які окремо і додатково зібрали більш як 40 млн грн на потреби армії.

Італійські бронемашини MLS SHIELD, які фонд п'ятого президента купує разом із волонтерами громадської організації "Справа Громад", вже перебувають неподалік українського кордону і невдовзі будуть на фронті.

Зараз ви читаєте новину «Світ повинен показати, що не боїться путінського шантажу – Порошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути