"Зарахування України до зазначеної категорії країн свідчить про необхідність якнайшвидшого проведення ефективних соціально-економічних реформ і підвищення рівня життя населення, що унеможливило б розвиток такого явища та сприяло б його запобіганню", - сказано в коментарі прес-служби МЗС.
МЗС інформує, що з метою протидії торгівлі людьми Україна послідовно вживає заходи з розширення законодавчої бази з питань захисту жертв і покарання работорговців.
Міністерство зазначає, що 7 березня 2007 року Кабінет міністрів затвердив "Державну програму протидії торгівлі людьми на період до 2010 року", якою передбачено комплекс завдань з підвищення ефективності роботи з попередження та виявлення таких злочинів і реінтеграції осіб, що стали жертвами работоргівлі.
"МЗС України у межах своєї компетенції виробило механізми щодо захисту жертв торгівлі людьми у частині надання їм організаційно-правової допомоги та сприяння в поверненні з-за кордону в Україну", - зазначається в коментарі.
Так, наголошують в міністерстві, протягом 2000-2006 років закордонні дипломатичні установи України у співпраці з міжнародними та неурядовими організаціями, зокрема, надали допомогу у поверненні з-за кордону в Україну "понад 2 тисячам українських громадян, які стали жертвами работоргівлі".
Задля попередження проявів цього явища 4 березня 2005 року в МЗС України було відкрито Центр допомоги громадянам України за кордоном, зазначають в МЗС.
Аналогічні центри створені і діють при представництвах МЗС у Донецьку, Одесі, Сімферополі та Ужгороді.
×
Коментарі