Місцеві вибори в Україні загалом відповідали демократичним стандартам і були конкурентними. Про це заявили громадські організації, які ведуть спостереження.
Громадянська мережа "Опора" заявила про високий конкурентний характер виборів, які в цілому відповідали законодавству. Громадяни мали широкий і різноманітний вибір серед кандидатів (партій), які були забезпечені достатніми умовами і ресурсами для проведення кампаній.
Зафіксовані порушення могли суттєво вплинути на результати волевиявлення у конкретних територіальних громадах. Але причини їх появи були різними, відповідальність за них розподіляється між різними суб'єктами виборчого процесу і вони не були централізовано спланованими у межах країни, кажуть в "Опорі".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антисептики, вимірювання температури та щитки: як йшло голосування під час карантину
При цьому були масові порушення процедур організації виборів і проведення кампаній, недотримання порядку ведення агітації та спроби підкупу виборців, зловживання адміністративними ресурсами і спотворені процедури зміни виборчої адреси.
Спостерігачі відзначають активну позицію Національної поліції із виявлення та попередження виборчих порушень, а також підвищення кваліфікації своїх співробітників.
Про те, що день голосування загалом відповідав демократичним стандартам проведення чесних виборів, заявили у Комітеті виборців України.
"Наш загальний висновок: день голосування на місцевих виборах загалом відповідав демократичним стандартам чесних і демократичних виборів. У переважній більшості випадків порушення чинного законодавства не мали суттєвого впливу або не могли мати суттєвого впливу на результати волевиявлення", - сказав голова КВУ Олексій Кошель.
25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. Українці обирали сільських, селищних, міських голів і депутатів сільських, селищних, міських, районних, обласних та районних у містах рад.
Загальна явка на виборах склала 36,88%, повідомила Центральна виборча комісія.
Коментарі