Серед стратегічних партнерів України на першому місці - Велика Британія, США, країни Балтії, Польща. Про це сказав секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в інтерв'ю Forbes.
"Якщо ми проявимо слабкість, то частина з них можуть перестати ставитися до нас дружньо", - сказав секретар РНБО.
Пропонуємо найцікавіше зі сказаного посадовцем.
Про Францію і Німеччину та агресора Росію
"Я не є дипломатом, і мені ніхто не забороняє називати речі своїми іменами. Росія напала на Грузію та Україну після того, як ці країни 2008 року в Бухаресті заблокували нам план дій щодо членства в НАТО. Коли в Києві зустрічаємося в закритому режимі з німецькими та французькими представниками, я їм про це кажу.
Останнім часом Німеччина змінила свій тон. Україна повертає свою субʼєктність".
Про Зеленського і Ющенка
"Зеленський – це перший націонал-патріотичний президент, який хоче поставити крапку в мовному питанні.
Ющенко мав шанс і можливості стати таким, але він перейшов на домовленості й інші неприпустимі речі. Коли я був головою Луганської ОДА – до речі, мене коробить, коли кажуть "губернатор", це російський вірус, – мені зателефонував Петро, брат Ющенка, й попросив "зустрітися" з людиною, яка керувала озброєними формуваннями та мала стосунок до нападу на наш штаб. Я пояснив, куди вони всі мають іти".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бойкові, який катався в Москву, віддали оборонний завод - блогер Казанський
Порошенко і Медведчук
"Якщо Петро Олексійович скоював дії не на користь держави, то ми маємо з цим розібратися. Усім зрозуміло, що трубопровід Віктора Медведчука "Самара – Західний напрям", яким постачається дизпаливо, це корупційна оборудка; це приплив російських грошей в українську політику; це відродження кума Володимира Путіна й надання йому бізнесових преференцій".
Фірташ і Фукс
"Мало хто знає, але пан Фірташ отримав одне з родовищ титанової галузі в грудні 2004 року, у розпал "помаранчевих" подій. Це була одна з домовленостей, про які суспільству не розповідали. Хто домовлявся? Мабуть, росіяни просили передати родовище Фірташу. Кого саме просили – ми розбираємося.
Не розумію, для чого він (Фукс. - Gazeta.ua) ходить по телеканалах і розповідає нісенітниці про відсутність зв'язків з Росією".
Нові олігархи
"Після 2014 року в нас зʼявилися нові олігархи. Коли сім'я Януковича втекла, пограбувавши країну, вона забрала величезні статки, але всі їхні банки, "заводи й параходи" залишилися в Україні. У кого вони опинилися? Коли відбувся славнозвісний банкопад і вивели понад 100 банків, куди поділися кошти, застави по кредитах? "ProZorro.Продажі" – не інструмент абсолютної прозорості, його можна обійти. Так у нас зʼявилися нові олігархи, прізвища яких ще не всім відомі. Потенційно ті люди потраплять до реєстру олігархів".
Про деолігархізацію
"У Володимира Зеленського є не тільки план Б – у нього повний алфавіт. Якщо потрібно, то ми й до букви Я дійдемо. Однак без законів рухатися не зможемо: потрібні закони про лобізм та антитрастове законодавство, в яких буде прописано, під дію яких законів підпадатимуть олігархи".
У лютому президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО, заблокував діяльність телеканалів "112", NewsOne і ZIK. Санкції застосовуються до нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака і юридичних осіб.
Докази антиукраїнської діяльності NewsOne, ZIK і "112" збирали вісім місяців.
Згодом РНБО запровадила санкції проти нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко. Обмеження застосували в рамках кримінального провадження щодо фінансування тероризму.
У червні президент підписав санкції проти Дмитра Фірташа і Павла Фукса.
Коментарі
1