понеділок, 23 листопада 2015 11:54

Лещенко, використовуючи депутатство, допомагає скандальним бізнесменам повернутися в Україну - Іванов

Народний депутат від БПП Сергій Лещенко робить вигляд, що не помічає протиправних дій російського олігарха Костянтина Григоришина і клопочеться за інших сумнівних бізнесменів.

Про це у своєму блозі на "Українській правді" пише блогер Сергій Іванов.

"...зв'язок Сергія Лещенка і одного з найбільш наближених до Порошенка олігархів - громадянина РФ Костянтина Григоришина, якого нардеп чомусь завжди залишає поза увагою. Нагадаю, Григоришин, багаторічний спонсор КПУ, виробляє для нашої країни дуже дорогі трансформатори і володіє величезним кількістю українських активів", - пише журналіст.

Він також стверджує, що крім усього іншого, Григоришин контролює деякі медіа-ресурси.

"Я неодноразово просив Сергія розібратися з Григоришиним. Наприклад, направити запит про відкриття відносно нього кримінальних виробництв за тими ж трансформаторам або по ЛЕО (Луганському енергетичному об'єднанню), яке відмінно відчуває себе при російських окупантів. Також я прямим текстом просив Сергія ініціювати процедуру депортації російського олігарха з України, так як ми зі своїми ледве виживаємо. Сергій говорив, що постарається, однак місяці йшли, нічого не змінювалося, а Григоришин вчив країну жити", - продовжує Іванов.

"Довго не міг зрозуміти, чому політик з таким досвідом в журналістиці ніяк не візьметься за людину, що є чи не основним корупціогенним джерелом в оточенні глави держави. Ок, у них є спільні друзі. Безумовно, це мотив, але я не думаю, що такий ідеаліст-прагматик, як Лещенко, поступиться своїми принципами заради чужих симпатій і прихильностей. Тим не менш, Григоришин донині залишається для Лещенка фігурою недоторканною, і щось мені підказує, що найближчим часом в цьому сенсі нічого не зміниться. Незважаючи на те, що Григоришин не приховує своїх хороших відносин з ІНТЕР РАО ЄЕС - компанією, що знаходиться під контролем російських тузів Сечіна і Ковальчука", - пише він.

Далі Іванов підкреслює, що до Лещенко накопичилося ще ряд питання відносно його спроб надати сприяння сумнівним персонам.

Автор: Цензор
 

Автор: Цензор
 

Автор: Цензор
 

Зокрема, в одному з депутатських запитів Лещенко вимагав повернути право в'їзду на територію України громадянину США Сегаль І.С. Іванов нагадує, що брати-близнюки Сегал Ілля Самойлович і Сегал Вадим Самойлович - колишні акціонери банку "Надра", російського "Петрофф-банку" і "клієнти" Інтерполу. Восени 2008 року, під час кризи, брати Сегал взяли в банку "Надра" кредит на 25 млн. доларів під 12%, після чого перевели гроші в відомий своєю лояльністю до різного роду махінаторам латвійський банк "Trasta Komercbanka". Кредит Сегал повертати явно не планували, у зв'язку з чим почали процедури банкрутства своїх підприємств, на які оформлялися позички.

"До речі, і в кейсі банку "Надра" опосередковано спливає згаданий вище Григоришин... Я далекий від думки, що досвідчений журналіст Лещенко, регулярно спілкується з ФБР, не міг не здогадуватися, звідки ростуть ноги у близнюків Сегалів, але тим не менш використовував свої повноваження для того, щоб спробувати зняти заборону на в'їзд в Україну для одного з них", - підкреслює журналіст.

У своєму запиті депутат також посилається на звернення Дмитра Сандлера, народного депутата 4-6 скликань - особу, близьку до Андрія Клюєва і російського олігарха Вагіта Алекперова.

"З політичних "досягнень" Сандлера можна згадати його голосування за суперечить Конституції закон "Про засади государственной мовної політики" в 2012-му. Яким чином виникла комунікація між Лещенко та Сандлером, і чому той не відправився до своїх колишніх колег по ПР, незрозуміло. Але, як і у всіх описаних вище казуси, тут теж відчувається виразний флер російського олігархату, який представляє з себе сплав криміналітету і гебні в рівних пропорціях", - додає він.

Зараз ви читаєте новину «Лещенко, використовуючи депутатство, допомагає скандальним бізнесменам повернутися в Україну - Іванов». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути