Понеділок, 08 лютого 2010 13:44

КВУ: Причин для оскарження результатів виборів немає

КВУ: Причин для оскарження результатів виборів немає

Комітет виборців України не зафіксував критичну масу порушень, яка б могла спотворити результати волевиявлення на виборах президента.

Про це йдеться у заяві КВУ.

Організація констатує, що другий тур виборів відбувався "у більш складній та напруженій обстановці", у порівнянні з першим.

"Виборчий процес характеризувався високим рівнем конфліктності в роботі комісій, суперечливими та взаємовиключними рішеннями ЦВК та судів, свідомими провокаціями з боку штабів кандидатів, які були спрямовані на зрив виборчого процесу або затягування підведення результатів виборів", - сказано у заяві.

У той же час КВУ не фіксував масових і системних фактів фальсифікацій, які б могли скорегувати або спотворити волевиявлення громадян.

За даними КВУ, найбільш масовим та системним явищем стало застосування технологій, спрямованих на мобілізацію власних виборців - організація масової доставки виборців на дільниці; включення у списки виборців рішенням дільничних комісій; спроби голосування виборцями або членами комісій за інших осіб.

"Однак, ці технології застосовували у різних регіонах штаби обох кандидатів, про що свідчить практично однакова явка в східних і західних регіонах", - заявляють у КВУ.

За підсумками спостереження КВУ рекомендує партіям і штабам кандидатів відмовитися від тиску на членів комісій та судів, "не застосовувати деструктивні сценарії впливу на підведення підсумків виборів".

"Оскаржувати результати виборів на дільницях і в цілому лише за наявності достатньо і вмотивованої доказової бази. Центральній виборчій комісії в максимально стислий термін встановити офіційні результати виборів", - йдеться у заяві.

Органам ведення державного реєстру виборців КВУ радить в найближчі строки врахувати всі ті зміни, що були внесені в списки виборців під час голосування 17 січня та 7 лютого.

Верховній Раді, з урахуванням всіх проблем, які виникли під час проведення виборів президента у 2009-2010 роках, радять вдосконалити закон про вибори президента.

Українська правда
Зараз ви читаєте новину «КВУ: Причин для оскарження результатів виборів немає». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6909
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути