Комітет Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва приєднується до процесу підготовки й прийняття Податкового кодексу України.
Про це заявила голова комітету, депутат від БЮТ Наталія Королевська.
"Розпочаті нами системні реформи у сфері поліпшення бізнес-клімату в Україні вимагають логічного продовження у вигляді реформи податкового законодавства. Вітчизняний бізнес потребує прозорого, зрозумілого і лояльного економіці Податкового кодексу", - зазначила Королевська.
Вона нагадала, що розгляд Податкового кодексу в країні неодноразово гальмувався з різних причин, в тому числі й політичних.
"Бардак у системі оподаткування багатьом був вигідний. Одні ухилялися від сплати податків, інші – задихалися під фіскальним тиском. У цій ситуації пора ставити крапку", - заявила Королевська.
За її словами, комітет із питань промислової й регуляторної політики і підприємництва сьогодні є ключовим парламентським комітетом, який проводить системні реформи в законодавстві з метою підвищення комфорту ведення підприємницької діяльності в країні.
Комітет активно веде консультації з представниками вітчизняного й іноземного бізнесу, міжнародними фінансовими організаціями. Це дає можливість оперативніше внести необхідні й узгоджені зміни до чинного проекту Податкового кодексу (N2215, зареєстрований 21 липня 2009 року. Ініціатори законопроекту - депутати Микола Катеринчук, Юрій Кармазін, Ксенія Ляпіна, Наталія Королевська, Анатолій Матвієнко, Микола Мартиненко і Володимир Стретович).
"Відсутність ефективного податкового законодавства шкодить бізнесу. Існуючий проект Податкового кодексу, безумовно, ще сирий документ, який вимагає консультацій і коректив. Проте я переконана, що подальше затягування з його доопрацюванням і ухваленням неприпустимо", - наголосила Королевська.
Вона висловила сподівання на швидке створення робочої групи з представників усіх фракцій парламенту для підготовки законопроекту до розгляду в першому читанні.
Королевська також закликала депутатів не вносити політику до цього процесу і зробити його максимально професійним.
УНІАН
Коментарі
1