Візит в Україну державного секретаря Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкена свідчить, що є реальна загроза масштабного вторгнення РФ.
Про це Gazeta.ua сказав політолог Михайло Басараб.
"Візити в Україну представників американських спецслужб, сенаторів, а тепер і держсекретаря, надання британцями протитанкових озброєнь, уся ця активізація свідчить - загроза масштабнішої війни між Україною та Росією не є вигадкою. Такий сценарій є високоймовірним, а американці й британці мають відповідні розвіддані", - каже експерт.
По-друге, такі візити показують, хто реальний союзник України.
"Прикро, що американці й британці досі не є учасниками переговорного процесу щодо так званого мирного врегулювання з Москвою. Натомість у "нормандському форматі" є лише Франція і Німеччина, які й близько не готові до такої допомоги, яку вже надають Америка й Велика Британія", - каже політолог.
У спілкуванні з українським керівництвом порядок денний США є незмінним.
"Звісно, стоять питання і завершення судової реформи, і справжня боротьба з олігархами, а не вибіркова, якою займається Зеленський, і окремо питання Коломойського. Але, напевно, не з цими питаннями Блінкен і сенатори, прилітають в Україну зараз. Ці питання зараз - другорядні.
Американці в момент можливого масштабнішого вторгнення РФ не починатимуть дебати про теми, місце яким трохи в інший час. Не цими днями точно. Не буде шантажу, мовляв, робіть те й те, бо підтримку не надамо.
Зараз критичний момент не тільки для України, а загалом для світового порядку. Фактично йдеться про велику континентальну війну, яка матиме наслідки для всієї планети", - говорить Михайло Басараб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вижити під час масованого нападу ворога. Найцікавіше в журналі "Країна
Мовою ультиматумів США зараз говорять із Москвою.
"Говорять, що чекатиме на росіян у разі подальшого свавілля. Повідомляють керівництву РФ про наслідки у випадку неадекватних дій. Росія критично залежить від США й Заходу загалом.
У руках Заходу - ключ від майбутнього Росії. Ідеться про технології, фінанси, військово-промисловий комплекс, експорт газу й нафти. Найбільшими покупцями російський вуглеводнів є держави Європи, НАТО. Аж до особистих статків, грошей, маєтків, бізнесу, російських клептократів. РФ значно більше залежить від Заходу, аніж навпаки", - пояснює експерт.
Кремль тим часом поширює пропаганду, що на Україну ніхто не чекає в НАТО.
"Хочуть переконати українців, що Україна на цій планеті - сама, ніхто нам допомагати не буде і треба дружити тільки з Росією. Ще комуністи, про яких ми, дякувати Богу, забули про як партію, у 1990-х говорили: альтернативи дружбі з Москвою немає. Відтоді Кремль нічого нового не вигадав і далі пропагує те саме", - зауважив політолог.
Українці мають чітко розуміти - де друзі, а де вороги.
"Дії Росії завдають нам шкоди. Захід допомагає. Хотілося б, щоб підтримка була більшою і виразнішою, але ж очевидно, звідки надходить шкода, а звідки допомога.
Тому маємо чітко розуміти - де наші друзі, а де вороги. У нас немає іншої альтернативи, як зміцнювати союзницькі відносини із західними країнами й розглядати Росію як ворожу державу", - резюмує Михайло Басараб.
Ентоні Блінкен прибув до Києва уранці 19 січня. Перед цим говорив телефоном із Кремлем.
Минулого тижня Україну відвідував директор ЦРУ Білл Бернс, повідомляли американські ЗМІ.
Коментарі