Цього тижня минає восьма сесія Верховної Ради. Народні депутати допрацьовують у комітетах, після чого підуть на літні канікули до 4-го вересня.
Протягом сесії, яка тривала 5 із половиною місяців, парламент прийняв 88 законів і 37 постанов. Зокрема - запустив роботу Антикорупційного суду, схвалив закон про національну безпеку - для запровадження в армії стандартів НАТО, підтримав ідею президента Петра Порошенка про надання автокефалії православній церкві в Україні.
Однак депутати не змогли оновити склад Центральної виборчої комісії, ухвалити виборчий закон для обрання депутатів за відкритими партійними списками, скасувати недоторканність.
Gazeta.ua нагадує, чим ще запам'яталися народні обранці на цій сесії.
На початку лютого колишній "регіонал", представник групи "Воля народу" Олександр Пономарьов у кулуарах вихопив із рук мобільний телефон у журналіста. Генпрокурор Юрій Луценко зробив подання на зняття з депутата недоторканності.
"Опоблоківець" Сергій Матвієнков відмовлявся говорити у парламенті державною мовою: "Я представитель города Мариуполь".
Оригінальним принтом на кофті виділився нардеп від БПП Сергій Лещенко.
Він же постійно дивує стильними шкарпетками.
Тим часом "народнофронтівка" Тетяна Чорновол стверджує, що головний "радикал" Олег Ляшко "продався Фірташу".
З вигуками "Давай! Антоне!" - нардепи вітали кнопкодавство свого колеги, представника "Відродження" Антона Яценка. Той голосував на 6 порожніх місцях поспіль. Активісти прозвали його "кнопкодавом-рецидивістом".
У кнопкодава-рецидивіста з @Vidrodzhennia Яценка з'явились "вболівальники" у @verkhovna_rada
— ЧЕСНО (@chesno_movement) 20 березня 2018 р.
Сьогодні під час кнопкодавства за шістьох - йому в залі кричали "Антон! Давай, Антон!" Інші депутати, зокрема з @NarodnyiFront, бачили порушення, але просто сиділи і сміялись. pic.twitter.com/sJErxPsRgf
За грою у "ферму" зловили ще одного члена "Відродження" Євгена Геллера.
22 березня позафракційна нардеп Надія Савченко стоїть перед генпрокурором, який зачитує подання на її арешт.
Її підозрюють у підготовці терористичних актів і змові із ватажками бойовиків.
Рада підтримує Луценка, Савченко затримують слідчі СБУ, доставляють до ізолятора.
У квітні у парламенті з'явився новий нардеп. Присягу склав колишній соратник Ющенка, екс-міністр юстиції Роман Зварич. Він йшов у списку БПП. Замінив Валерія Пацкана, якого обрали головою Рахункової палати.
"Забери фотоаппарат", - кричить "опоблоківець" Олександр Долженков журналісту. Розкладає картки за інших нардепів у систему "Рада" . "Він що, не має права на приватне життя?" - вигороджують Долженкова його колеги по фракції.
Тим часом позафракційний нардеп, колишній спікер Володимир Литвин ставить "лайки" своїм дописам у Facebook під чужими нікнеймами.
У травні парламентарії прийшли до сесійної зали у вишиванках - так відзначали день українського вбрання.
По п'ятницях більшість нардепів традиційно прогулюють роботу. 25 травня під кінець засідання у парламенті залишилися 7 нардепів із 423. Це позафракційний Борислав Береза, перший заступник голови парламенту Ірина Геращенко, нардепи "Опоблоку" Артур Мартовицький, Ігор Шурма, Радикальної партії - Валерія Заружко, Олексій Кириченко, "Народного фронту" - Георгій Логвинський, "Самопомічі" - Єгор Соболєв.
Червень запам'ятався бійкою. Сутичка сталася між Юрієм Березою з "Народного фронту" і Олександром Долженковим. Причина - висловлювання нардепа Євгена Мураєва про те, що український політв'язень Олег Сенцов є "терористом".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Лабутени", D&G і вся палітра в нарядах: у чому ходила на роботу дружина генпрокурора
Українці обрали Верховну Раду восьмого скликання на позачергових виборах 26 жовтня 2014-го. До парламенту пройшли: "Народний фронт", "Блок Петра Порошенка", "Самопоміч", "Опозиційний блок", Радикальна партія Олега Ляшка і "Батьківщина". У Раді працюють 423 депутати. 225 обрані за списками партій і 198 — в одномандатних округах.
Свої повноваження парламент має припинити 2019 року.
Коментарі