42-й президент Сполучених штатів Білл Клінтон заявив, що шкодує про свою роль у ядерному роззброєнні України в 1990-х роках.
Він запевнив, що українці боялися віддати ядерну зброю. Думали, що це єдине, що захищало від вторгнення Росії, колишній американський лідер розповів в інтерв'ю ірландському телеканалу RTÉ.
"Я відчуваю особисту причетність, тому що я змусив Україну погодитися на відмову від ядерної зброї. І ніхто з них не вірить, що Росія пішла б на вторгнення, якби Україна все ще мала свою зброю", – заявив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тільки ядерний статус може гарантувати захист від Росії - посол
Клінтон також запевнив, що знав – президент Росії Володимир Путін, на відміну від свого попередника Бориса Єльцина, не підтримав би аналог Будапештського меморандуму.
"Путін, коли побачив нагоду, порушив угоду і спочатку захопив Крим. І я через це почуваюсь жахливо, тому що Україна є дуже важливою країною", – зазначив Клінтон.
Підтримка з боку США та Європи для України у повномасштабній війні з РФ має залишатися непохитною, підкреслив він
У січні 1994 року Клінтон із Єльциним і президентом України Леонідом Кравчуком підписали тристоронню угоду про ліквідацію арсеналу стратегічної ядерної зброї, яка залишилася на українській території після розпаду СРСР.
У грудні 1994 року США, Україна, Росія, Велика Британія приєдналися до Будапештського меморандуму, який передбачав зобов'язання Росії поважати територіальну цілісність України.
Коментарі