У зв'язку з річницею інавгурації Віктора Януковича аналітична група "Consilio" склала "Рейтинг внутрішніх критиків Януковича". Дослідники заявили, що скласти такий рейтинг їх спонукала заява Президента України в ході проекту "Розмова з країною", коли Віктор Янукович дав зрозуміти присутнім у студії тележурналістам, що критика влади з їхнього боку є значною мірою "замовною".
"Я не повірю, що вам не намагалися дати замовні матеріали, щоб ви критикували владу ... а все це, безумовно, заважає говорити фактично правду", - заявив Янукович.
Саме тому експерти "Consilio" вирішили назвати критиків Віктора Януковича в його оточенні. Як виявилося, іноді однопартійці Президента бувають досить жорсткими і безапеляційними у своїх заявах. Загалом "Рейтинг внутрішніх критиків Януковича", складений групою "Consilio", виглядає наступним чином:
1. Василь Хара, народний депутат України від Партії регіонів, голова ФПУ. Настійно рекомендував президентові припинити співпрацю з МВФ, погрожував жорсткою опозицією і новим Майданом.
2. Василь Кисельов, народний депутат України від Партії регіонів. Раніше критикував Віктора Януковича за його кадрову політику в Партії регіонів. Нещодавно повторив свої звинувачення в більш м'якій формі.
3. Тарас Чорновіл, народний депутат України. Обраний за списками Партії регіонів. Нещодавно звинуватив Януковича у відступі від декларованих реформаторських принципів під час підписання низки законопроектів.
4. Сергій Головатий, народний депутат України від Партії регіонів. Критикував президента за неодноразові "антиконституційні кроки" у ході політичної реформи-2010, нібито зроблені під впливом оточення.
Як йдеться у повідомленні, до рейтингу потрапили "регіонали" з різними політичними амплуа і різною політичною біографією.
Василь Хара, народний депутат (ПР) і голова Федерації профспілок України, очолив рейтинг політиків, які публічно критикували президента Віктора Януковича всередині його власного політичного середовища. "Найбільш гострі і радикальні публічні виступи на адресу президента, всередині його політичного табору, робив Василь Хара. По суті його заяви містять досить радикальні вимоги до Віктора Януковича", - сказано в повідомленні "Consilio".
Зокрема, нагадують експерти групи "Consilio", Василь Хара в лютневому інтерв'ю одному з сайтів "настійно рекомендував" президенту припинити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, а також припинити "диктат" у діалозі влади і профспілок.
При цьому Хара, як сказано в повідомленні з посиланням на інтерв'ю, пригрозив главі держави "жорсткою опозицією" з боку Федерації профспілок, і "новим Майданом". Окрім Василя Хари в середовищі Партії регіонів знайшлося ще кілька політиків, які робили заяви негативного характеру на адресу президента України.
Експерти групи "Consilio" відзначають, що фігурантами "Рейтингу внутрішніх критиків Януковича" стали ті партійні діячі, які опинилися в "опалі" внаслідок своїх заяв або незадовго до них.
У той же час політологи відзначають, що критика на адресу Віктора Януковича могла мати різну внутрішню мотивацію в кожному конкретному випадку.
Наприклад, позицію Чорновола і Головатого, експерти схильні пояснювати зміною вектора особистісної політичної активності цих діячів. Тарас Чорновіл напевно кинувся до підготовки себе в якості окремого політичного проекту.
Сергій Головатий можливо має намір реанімувати себе в очах західного політикуму та все ж бажає продовжити кар'єру в європейських судових інстанціях. Заяви Василя Кисельова політологи пояснюють банальними невдачами в місцевих партійних міжусобицях. Дії Василя Хари політологи пояснюють наближається березневим з'їздом Федерації профспілок України.
Показна критика Хари на адресу Януковича напевно викликана його бажанням ще на кілька років утриматися на посаді голови ФПУ. Саме тому, за словами експертів "Consilio", Василь Хара рясно використовує опозиційну риторику.
При складанні "Рейтингу внутрішніх критиків Януковича", як сказано в повідомленні, експерти групи "Consilio" враховували три критерії: публічний політичний вплив критиків в пропрезидентських силах та суспільстві, психологічний тон і кон'юнктурне політичне значення відповідних заяв.
Коментарі
6