На сайті уряду Німеччини оновили перелік допомоги, яка вже надійшла Україні.
Цього разу в списку переданого озброєння є 30 бронеавтомобілів Dingo й ракети для ЗРК Iris-T. Також Німеччина передала українським військовим засоби для захисту від ворожих безпілотників та їх пошуку.
Повний список допомоги такий:
- 30 бронеавтомобілів Dingo;
- ракети для Іris-T;
- 18 систем захисту від дронів і створення перешкод;
- 18 розвідувальних дронів;
- п'ять важких тягачів M1070 Oshkosh;
- три навантажувачі.
Перелік переданої в Україну допомоги оновлюється щотижня. Проте уряд Німеччини не розкриває деякі деталі наданого озброєння: кількість ракет до Iris-T або ж характеристики систем протидії безпілотникам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд Мелоні планує допомогу Україні – Reuters
У середині вересня Німеччина вже повідомляла про плани передати в Україну бронемашини Dingo. Ішлося про 50 одиниць транспорту. Це бронемашини компанії Krauss-Maffei, прийняті на озброєння Бундесверу 2003 року.
У мережі на початку листопада вже були опубліковані кадри з автомобілями Dingo, які, імовірно, прямували в Україну.
Зауважимо також, що Україна отримала танкові тягачі M1070 Oshkosh. Вони призначенні транспортування танків, розгортання та евакуації бронетранспортерів, самохідної артилерії, броньованих бульдозерів та інших важких транспортних засобів і обладнання всіх типів.
Раніше такий тягач для українських сил придбали "Фонд Порошенка" і ГО "Справа Громад".
Також на сайті німецького уряду опубліковано список допомоги, яку планують відправити Україні. У цьому переліку є неназвана кількість ракет для Iris-T, а також 42 броньованих машини розмінування, чотири мобільні засоби для розмінування, три дистанційно керовані пристрої для розмінування та п'ять мобільних комплексів розвідки.
12 жовтня Україна отримала перший ЗРК IRIS-T від Німеччини. Уже 14 жовтня він став на бойове чергування. За тиждень в Повітряних силах повідомили, що інформацію про бойове застосування комплексу передали колегам з Німеччини.
"В останні обстріли, які в нас були, IRIS-T показала себе надзвичайно з гарного боку. Ця інформація щодо бойового хрещення цього комплексу і перевірки його боєздатності й результативності в бойових умовах минула. Цю інформацію передадуть німецькій стороні", – сказав речник Командування Повітряних сил Юрій Ігнат.
Україна очікує на передавання ще трьох комплексів найближчим часом.
Коментарі