Повномасштабного наступу 2014 року вдалося уникнути завдяки підписанню Мінських домовленостей.
На цьому наголосила уповноважена президента з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко.
"Мінські угоди, які сьогодні дуже часто критикують, вони насправді ключове зробили для України - вдалося зупинити повномасштабний наступ на Україну і розстріл українських солдатів. Через два роки можемо говорити, що це було дуже важливо, щоб українська армія могла сформуватися, посилити свої позиції, наростити м'язи. Коли під Іловайськом чи Дебальцевим щодня гинули по 40-60 наших найкращих хлопців. Ті, хто критикують Мінські угоди, мають зрозуміти, що саме їх підписання зупинило агресора", - заявила Геращенко.
Вона зазначила, що Російська Федерація не виконала жодного пункту угод.
Геращенко зауважила важливість питання неконтрольованої ділянки кордону.
"На кожній Мінській зустрічі ми порушуємо питання створення ще однієї групи, яка почне обговорювати питання передачі контролю над українсько-російським кордоном українській стороні", - додала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Нема кому нас захистити" - Сироїд назвала єдиний спосіб зберегти Україну
У березні 2014 року після введення військ Росія анексувала український Крим, організувавши "референдум" з його самовизначення. Після цього Москва зарахувала український півострів до свого складу.
Згодом Росія почала дестабілізувати ситуацію на Донбасі. РФ постачає терористам ДНР і ЛНР озброєння та направляє на Донбас найманців і свої регулярні війська. З середини квітня 2014 року в Луганській і Донецькій областях тривають бойові дії.




















Коментарі