Рада міністрів Європейського союзу в закордонних справах обговорить у п'ятницю, 23 березня, ситуацію в Білорусі.
Про це 20 березня на брифінгу в Брюсселі оголосив високопоставлений представник Європейської зовнішньополітичної служби. Він повідомив, що "можуть бути посилені обмежувальні заходи ЄС" проти Білорусі, враховуючи "нове погіршення ситуації".
Голова підкомітету Європарламенту з прав людини Барбара Лохбіллер 19 березня повідомила в Брюсселі, що Рада ЄС готує додаткові обмежувальні заходи проти Мінська.
Держави-члени ЄС 28 лютого вирішили відкликати для консультацій своїх послів в Білорусі та викликати в свої міністерства закордонних справ білоруських послів в тих країнах, де вони є. Це було зроблено "на знак єдності та солідарності" після того, як білоруська влада зажадала, щоб глава представництва ЄС в Мінську і посол Польщі в Білорусі покинули країну для консультацій.
Євросоюз вперше висунув обмежувальні заходи проти білоруської влади у 2004 році як реакцію на зникнення чотирьох представників опозиції в 1999 і 2000 роках. З часом ці санкції розширювалися і посилювалися. Востаннє це сталося 28 лютого. Нині 227 представників влади Білорусі є об'єктами "заморожування" банківських активів в Європі та заборони на в'їзд на територію ЄС.
В ЄС їх вважають відповідальними або причетними до порушення міжнародних виборчих норм, якими відзначені вибори 2006 і 2010 років, а також до репресій проти цивільного суспільства і демократичної опозиції. Деякі підпали під санкції ЄС за фінансову підтримку влади або за користування вигодами від близькості до неї. "Заморожені" авуари трьох компаній, пов'язаних з цими особами.
Ще чотирьом особам, залученим до справи про зникнення людей в 1999-2000 роках, заборонено в'їзд до Євросоюзу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ: Перед світовою економікою постала нова загроза - ціни на нафту
З червня 2011 року діє ембарго на поставку до Білорусі зброї та предметів, які можуть бути використані в ході репресій.
Всі раніше прийняті обмежувальні заходи проти Білорусі діють до 31 жовтня 2012 року.
Негативну реакцію в Євросоюзі викликала кару в Білорусі Владислава Ковальова та Дмитра Коновалова, звинувачених у справі про вибух в мінському метро. На думку Брюсселя, процес над двома білорусами не був організований належним чином. Крім того, Євросоюз виступає твердим противником смертної кари як міри покарання за будь-яких обставин, і верховний представник ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон зробила 17 березня відповідну заяву.
Коментарі
2