Україна не зможе стати членом НАТО найближчим часом.
НАТО та ЄС не повинні давати надмірні обіцянки претендентам, сказав міністр оборони Великої Британії Бен Воллес в інтерв'ю The Washington Post.
"Ми повинні бути реалістами і сказати: "Цього не станеться у Вільнюсі; цього не станеться найближчим часом", – вказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ країни ЄС розділились у питанні вступу України до НАТО
Низка країн готові укласти двосторонні або багатосторонні пакти про взаємну оборону з Україною і створити довгострокові плани розбудови військового потенціалу. Вони хочуть переконатися, що вторгнення в Україну у майбутньому буде дорого коштувати Росії.
Воллес вважає, що такі двосторонні домовленості можуть мати успіх у стримуванні Росії, бо сухопутні війська окупантів будуть значно виснажені протягом наступних 10 років.
Міністр наголосив, що західні країни, як і раніше, підтримують надання зброї та фінансування Україні. Ніхто не тисне на Київ з метою початку мирних переговорів з Москвою.
Торік президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеном порядку.
Україна стане членом Північноатлантичного альянсу. Зараз союзники зосереджують зусилля, щоб Україна перемогла, сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
У квітні в Брюсселі відбулось перше засідання Комісії Україна-НАТО з 2017 року. На саміті Альянсу у Вільнюсі Україна очікує на формалізовані рішення, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Коментарі