Новий уряд сформований під тиском Майдану, вважає керівник інституту політичних, соціологічних та маркетингових досліджень Володимир Бондаренко. Про це він заявив у коментарі для Gazeta.ua.
"Новопризначений Кабмін — це уряд євроромантиків і "майданівців", - зазначає політолог. - І це погано, коли у період сп'яніння свободою обираються революціонери, а не практики, організатори, менеджери. З одного боку, таке можна зрозуміти, бо цей уряд суто технічний, він працюватиме 3 місяці — до президентських виборів. З іншого — ми розуміємо, що перед президентськими виборами "Батьківщина", яка взяла більшість міністерських портфелів, змушена буде не знижувати соціальні стандарти. Інакше її кандидат — Юлія Тимошенко втратить голоси".
На думку експерта, уряд сформований під тиском Майдану.
"Не зовсім добре, коли, образно кажучи, вчорашні сержанти стають маршалами, не пройшовши щаблів кар'єрного зросту і досвіду, - каже фахівець. - Очевидно, іншого складу уряду й не могло бути під тиском Майдану. Перед голосуванням у парламенті з'явилися фотографії загиблих з Небесної Сотні. Це не уряд професіоналів, а уряд довіри Майдану. Мітингувальники тиснули на нову владу, скажімо, спочатку різко виступили проти Арсена Авакова. Тому його підсилили першим віце-прем'єром силового блоку Яремою".
УДАР відмовився делегувати своїх представників до Кабміну, бо Віталій Кличко балотуватиметься в президенти, переконаний політолог.
"Тому йому не треба, щоб на нього впала якась тінь урядових неуспіхів, - зауважує експерт. - Нині маємо різке падіння гривні, загострення політичної ситуації в Криму й на Сході. Ударівці не хочуть бути відповідальними за можливі провали. Ця політична сила залишається об'єднувальною для Сходу і Заходу. Кличко не позарився навіть на посаду спікера. У цьому проявляється максималізм великого спортсмена: або все, або нічого. Але політика — не спорт. Тут треба брати рубіж за рубежем".
За словами фахівця, в уряд не увійшли українські політичні важковаговики — такі, як Петро Порошенко чи Юрій Луценко, бо вони мають більші кар'єрні амбіції.
"Вони хочуть прийти в уряд не на три місяці, а на довгі роки, аби не тільки стабілізувати ситуацію, а й домогтися економічного зростання. Арсеній Яценюк чудово розуміє, які ризики він взяв на себе. Якщо уряд не зможе стабілізувати ситуацію, це позначиться на його політичній кар'єрі. Але він знаходиться в команді, тож сподівається, що у разі обрання президентом Юлії Тимошенко його потуги оцінять. І йому дадуть посаду спікера в новій Верховній Раді, вибори до якій будуть призначені після президентських", - прогнозує Володимир Бондаренко.
Коментарі