Парламентська кампанія, яка завершиться голосуванням 21 липня, покаже - чи дадуть українці президенту сформувати однопартійну більшість.
Про це Gazeta.ua сказав політтехнолог Сергій Гайдай.
"Кампанія швидка і вона не зовсім про Верховну Раду. Вона про президента Зеленського, який цю кампанію собі призначив.
Основний сигнал — чи дадуть українці президенту сформувати однопартійну більшість. Чи буде вся влада концентрована на ньому. Саме таке запитання першим задає собі виборець. Кандидат, який тобі асфальтує дорогу, відбудовує дитячий майданчик чи роздає гроші — менш актуальний. Людей більше цікавить: а в якій партії кандидат? Він за президента чи ні? Тому багато тих, про кого навіть не знають в окрузі, пройдуть по мажоритарці. Мабуть, мажоритарка у такому вигляді буде останньою на цих виборах.
Двійники-кандидати і клони політсил - явище не нове. Згадую 2002 рік і бренд "Наша Україна" Віктора Ющенка. Тоді в центрі і на заході країни в кожному окрузі були 2-4 кандидати, які називали себе "справжніми друзями" Віктора Андрійовича. Показували фотографії, справжні чи підроблені, де обіймалися і ручкалися з ним. Згодом, коли Юлія Володимирівна була лідером у 2006-7 роках всі показували себе у кольорах "Батьківщини" чи стверджували, що саме вони кандидати від цієї політсили. Розібратися, хто справжній, інколи виборцям було важко.
Якщо вийти у зеленому - відразу з'являються шанси
На цих виборах усі розуміють — якщо вийти у зеленому кольорі, сказати "я підтримую Зеленського, член його команди", відразу з'являються шанси. Про це президенту доповіли із штабу — відсотки розпорошуються. Після чого Зеленський зробив заяву. Хоча, як президент не мав цього робити. Він — головний чиновник країни, не повинен займатися агітацією. Подібні заяви мав би робити, наприклад, його партієць Разумков.
Є і кримінал. Коли на Хмельниччині кандидату від "Слуги народу" Олексію Жмеренецькому погрожували вбивством, якщо той не зніметься.
Вибори 21 липня пройдуть спокійно, а голоси порахують швидко. Як у другому турі президентських. Команда Зеленського не буде адміністративно втручатися, вони цього не вміють робити. А ті, хто "вміють", давно не при владі", - каже Сергій Гайдай.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Працювали на договорняках і не чіпали "регіоналів": назвали гріхи Ради, яка йде
21 травня президент Володимир Зеленський опублікував указ про розпуск парламенту. Позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться 21 липня.
Народних депутатів обиратимуть за змішаною системою — 225 за списками, іншу половину у мажоритарних округах, за винятком округів в окупованих Росією районах Донецької та Луганської областей і Криму.
Коментарі
1