Вступ України до ЄС залежить не лише від українців. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив історик Андреас Каппелер.
"Європейські політики зараз стурбовані кризою євро і нестабільністю православних країн на Сході – Греції, Болгарії, Румунії. ЄС не готовий до проблем, які Україна принесе з собою", - зауважив він.
Крім того, Андреас Каппелер підкреслив, що Україну, Білорусь та Молдову зазвичай сприймають як такі, до яких треба мати спільний підхід.
"Західні європейці вважають: вони заслабкі, щоб відповідати європейським критеріям. Водночас, ви перебуваєте між інтересами ЄС та Росії. Вона за жодну ціну не хоче, щоб ці країни були в Євросоюзі. У Європі ж бояться переступити межу, за якою Росія може повестися агресивно. Події в Грузії довели, що вона не збирається втрачати ці країни", - наголосив він.
За словами Каппелера, східні географічні кордони Європи — Урал та Босфор — дуже умовні.
"Інший критерій – християнство. Тоді всі православні країни є європейськими, включно з Росією. А Туреччина – поза Європою. Або можна вважати Європою простір, що сформувався під впливом Стародавньої Греції, Риму та Константинополя. Тоді Туреччина є частиною Європи. Зараз часто змішують поняття "Європа" та "Європейський Союз". Я дуже критикую українських колег, коли чую від них, що "Україна йде в Європу". Кажу: ви вже в Європі й завжди там були", - зазначив історик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ПР побачили, як Брюссель гальмує парафування Угоди про асоціацію
Про те, чи може Росія знову стати імперією на Сході Європи Андреас Каппелер розповідає у новому номері журналу "Країна" № 4 (107) за 2 лютого 2012 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі
7