Землі сільськогосподарського призначення "розбазарять", якщо продаватимуть в корупційних умовах. Про це Gazeta.ua сказав політолог Олександр Кочетков.
"Земля — один із найостанніших активів держави, який цікавить багатьох інвесторів в Україні і світі. Оцінюється приблизно в 100-120 мільярдів доларів. Нею цікавляться арабські країни, Ізраїль, у Європі — найбільше Німеччина.
Влада розглядає цю тему, як елемент збагачення для тих, хто керуватиме процесом. Схема, яку заклали ще за часів Януковича, передбачала викупити найкращі земельні ділянки бізнесменам, пов'язаних з владою. І потім перепродати потужним закордонним інвесторам з величезною вигодою. На жаль, у теперішньої влади залишається подібне ставлення до цього активу.
Учасники політичного процесу, які знаходяться поза владою, абсолютно із цим незгодні і мають достатньо аргументів. Зазвичай депутати підкорюються вказівкам з Адміністрації президента. Але в цьому питанні розглядають себе як майбутніх бенефіціарів, теж хочуть від того щось мати. Питання дуже складного консенсусу всіх владних угруповань. Або з'явиться політична сила, яка повністю контролюватиме владу, і вона одноосібно вирішить.
80 мільярдів доларів було би достатньо для реформування всієї країни, зробити потужну армію. Вистачить грошей на вирішення всіх проблем. В умовах корупції і нинішньої судової системи землю реалізують за третину від її реальної ціни. Розбазарять. Але ті, хто при владі, збагатяться. Зараз цього робити не можна. Потрібна стала ситуація економічного прогресу і прозора економічна система. Тоді є шанси, що актив використають на потреби країни", - пояснив Кочетков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ляшко із собаками, Саакашвілі на розливі шампанського - як зустріли Новий рік політики
В Україні продовжили на 1 рік мораторій на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення. Відповідний закон 30 грудня 2017 року підписав президент Петро Порошенко.
Коментарі