14 листопада об'єднана слідча група JIT, що займається питанням збиття малазійського Boeing 777 у небі над Донеччиною, оприлюднила нові записи перехоплених розмов.
Під час однієї з розмов помічник Путіна Сурков розповідає Бородаю про свою зустріч із "Рінатом". Каже, що той зустрічався у Москві зі своїм "колишнім патроном". "Патрон", за його словами, пропонував "Рінату" брати участь у переговорах на боці бойовиків ДНР. "Рінат" постійно говорив про мир і позитивно відгукувався про ватажків ДНР Олександра Ходаковського та Андрія Пургіна. Також "Рінат" розповів Суркову про намір відвідати Донецьк і запитував дозвіл на це, йдеться у звіті групи.
"Я, чесно кажучи, сказав йому, що краще цього не робити. Сашка, у нього погані цілі", – сказав помічник Путіна.
Далі в розмові Бородай згадує статистику щодо споживання газу в регіоні й українського бізнесмена, політика й олігарха Ріната Ахметова.
Організація також вирішила знову звернутися до можливих свідків катастрофи й попросила їх долучитися до розслідування.
Загалом розмови свідчать, що лідери збройного угруповання ДНР підтримували контакти з російськими урядовцями щодо російської військової підтримки. Серед них були Олександр Бородай, самопроголошений "прем'єр-міністр", а також обвинувачений Ігор Гіркін, самопроголошений "міністр оборони". Вони спілкувалися із Сергієм Аксьоновим, "очільником" Криму, призначеним російською стороною, а також Владиславом Сурковим, високопоставленим чиновником російського уряду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опублікували нові докази причетності Росії до катастрофи МН17
Зокрема, з телефонних розмов, зафіксованих JIT, стає зрозуміло, що ватажки ДНР отримували вказівки з Кремля. Наприклад, на початку липня 2014-го Бородай повідомляє місцевому командиру, що "прибудуть люди з повноваженнями від Шойгу" (міністра оборони РФ). Далі він говорить, що ці люди "викидають…місцевих польових командирів із підрозділів", а "москвичі" візьмуть командування. Перехоплені телефонні розмови також свідчать про участь російських спецслужб у повсякденному управлінні самопроголошеною республікою. Невдовзі після падіння літака, звертаючись до Бородая, Гіркін заявив, що "повертається у штаб". Згодом обидва виїхали зі сходу України. В інтерв'ю Гіркін зазначив, що відбулася зустріч із Сурковим. Після цього він був змушений передати повноваження Захарченку.
У зверненні до свідків 19 червня 2019-го оприлюднили розмову від 11 липня 2014-го між Бородаєм і Владиславом Сурковим. Бойовик просить представника Москви про військову підтримку. Останній обіцяє її надати. І це не подинокий випадок, коли Сурков "приходить" на допомогу ватажкам "республіки".
Слова свідків вказують на факт, що самопроголошений уряд ДНР майже повністю фінансувався росіянами. Також опублікували записи на підтвердження військового впливу з боку РФ на проведення операцій бойовиків проти ЗСУ (інші записи з даної теми доступні за посиланням).
JIT доводить широкому загалу факти про активне втручання Російської Федерації у діяльність ДНР. Ознаки тісних зв'язків між російськими урядовцями та терористами піднімають питання про можливу участь російських чиновників у розгортанні ЗРК "БУК", із якого 17 липня 2014-го збили авіалайнер рейсу MH17. ЗРК "БУК" належав 53-й зенітній ракетній бригаді підрозділу російських Збройних сил у Курську, Російська Федерація.
Коментарі
1