Народний депутат Тарас Чорновіл переконаний, що єдиний вихід для України із "газового" конфлікту - це Стокгольмський арбітражний суд. Про це він заявив в ефірі 5 каналу.
"Нічого іншого крім шведського арбітражу Україну зараз врятувати не може. Це єдиний для нас варіант", - наголосив політик.
Він переконаний, що "газовими" угодами з Росією 2009 року Україні "закладена міна сповільненої дії". Водночас він переконаний, що "це угоди не Тимошенко-Путіна, а Медведчука і Путіна". І ці угоди жахливі для України, підкреслив нардеп.
Та, за словами Чорновіла, найстрашніші нюанси цих угод можуть бути зняті арбітражем.
"Стокгольмський арбітраж виходить, по-перше, з юридичних норм. Але по-друге, і не в останню чергу, з норм економіки, не завдання збитку і не доведення іншої країни до глибокої кризи. Сьогодні знижуються ціни на газ для всіх країн. Попит падає, потреба в російському газі знижується. Те, що Росія зайняла абсолютно неприступливу позицію за принципом:"бери або плати", то вона вже програла такий суд", - переконаний він.
Народний депутат також наголосив, що фактично дві третини закордонних клієнтів Росії вже отримали знижку на газ, та одна третина, єдиний хто поки не отримав, найбільший клієнт Росії – це Україна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Що Москва казала — те й платили"
"Бо Україна завжди йшла на поступки. І при Ющенку йшла на поступки, і при Януковичу, і при Кучмі. Через те, що ми ніколи не ставили сильно свою позицію. Вона у нас сьогодні сильна. Ми маємо всі підстави скасувати абсолютно кабальний договір, чи, власне, його переписати. Нам сьогодні дійсно потрібно іти в суд. У суді російська сторона має всі перспективи програти. Ми теж можемо не виграти, але однозначного повного програшу у нас не буде", - переконаний політик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна провокує "Газпром" першим звернутися в міжнародний арбітраж - експерт
Чорновіл підкреслив: "Українській стороні нарешті треба зрозуміти, що з Росією треба судитися, а не чекати, поки Росія піде на поступки. Ми завжди вірили: друзі, браття будуть іти на поступки убдуть нам допомогати бо вони нам щось винні. Може вони нам щось і дійсно винні, але, як правило, про такі речі не пам'ятають".
Коментарі
2