Удари безпілотниками глибоко всередині Російської Федерації є ключовою частиною стратегії, щоб змусити Володимира Путіна припинити напади на Україну.
Про це сказав секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко, повідомив The Economist.
"Білий дім Байдена публічно виступає проти цих операцій, стверджуючи, що вони є контрпродуктивними та ескалаційними, але, на думку пана Литвиненка, вони необхідні для збереження тиску на Путіна", - пише The Economist.
"По-перше, це обмежує його (Путіна. - Gazeta.ua) простір для маневру. А по-друге, це допомагає переконати російське суспільство та еліти в тому, що продовження війни коштує дорожче, ніж її припинення", - сказав секретар РНБО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литвиненко навчався у Москві в академії КДБ. Він прокоментував переворот у Кремлі
На відміну від Росії, Україна не б'є по цивільному населенню. Під ударом лише військові кораблі, військові літаки і нафтова інфраструктура, сказав секретар РНБО.
"Один удар по аеродрому може пошкодити сім, десять, 15 літаків. Кожен з них коштує понад 30 мільйонів доларів. Ми можемо провести операцію, яка коштуватиме менше два мільйонів доларів. Це фантастично рентабельно", - сказав Литвиненко.
5 квітня стало відомо, що під час нічної атаки на російський військовий аеродром Морозовськ було знищено щонайменше шість літаків ворога.
На російських аеродромах Енгельс, Єйськ та Морозовськ до атаки БПЛА у ніч на 5 квітня перебувало понад 60 літаків, за повідомлення ЗМІ.
Також цього місяця були удари дронів по заводах в Республіці Татарстан Російської Федерації. У Єлабузі РФ розташована так звана особлива економічна зона "Алабуга", де росіяни виробляють ударні безпілотники типу Shahed. У Нижньокамську був удар по нафтопереробному заводу.
Коментарі