Середа, 07 червня 2017 08:12

Як Порошенко присягав українцям
7

7 червня 2014 року Петро Порошенко склав присягу президента України.
7 червня 2014 року Петро Порошенко склав присягу президента України.
7 червня 2014 року Петро Порошенко склав присягу президента України.
Текст присяги новообраний глава держави зачитував на Конституції та на Пересопницькому Євангелію
Після складання присяги Порошенку вручили посвідчення президента та символи влади – печатку та булаву

Три роки тому Петро Порошенко склав присягу президента України. Це сталося 7 червня 2014 року.

Текст присяги новообраний глава держави зачитував на Конституції та Пересопницькому Євангелію:

"Я, Петро Порошенко, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі".

Також виступив з промовою. Бажав якнайшвидшого встановлення миру, зміцнення української армії та пообіцяв боротися з корупцією і рухатися в напрямку інтеграції.

Окремо Порошенко російською мовою звернувся до жителів Донецької і Луганської областей:

"Всенародные выборы Президента поставили жирный крест на мифе о якобы нелегитимной киевской власти. Этот миф посеян и взращен российской пропагандой и кланом Януковича, который предал Донбасс и ограбил его еще в большей степени, чем всю страну. Донецкой областью он безраздельно правил 17 лет. А тепер финансирует террористов. Именно он несет полную ответственность за политическую и социально-экономическую ситуацию, в которой оказался регион. С чем я как Президент приеду к вам в самое ближайшее время? С миром. С проектом децентрализации власти. С гарантией свободного использования в Вашем регионе русского языка. С твердым намерением не делить украинцев на правильных и неправильных. С уважительным отношением к специфике регионов. К праву местных громад на свои нюансы в вопросах исторической памяти, пантеона героев, религиозных традиций. С проработанным еще до выборов совместным проектом с нашими партнерами из Евросоюза по созданию рабочих мест на Востоке Украины. С перспективой инвестиций, с проектом программы по экономической реконструкции Донбасса. Сегодня нам нужен легитимный партнер по диалогу. Говорить с бандитами мы не будем. А действующие местные депутаты уже никого не представляют. И мы готовы огласить досрочные местные выборы на Донбассе".

  Текст присяги новообраний глава держави зачитував на Конституції та на Пересопницькому Євангелію
Текст присяги новообраний глава держави зачитував на Конституції та на Пересопницькому Євангелію

"Такий мій мирний план для Донбасу та всієї країни. Дискусії не підлягає питання про территоріальну цілісність України. Щойно я присягнув "усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України", і завжди буду вірний цій святій обітниці".

Після складання присяги Порошенку вручили посвідчення президента та символи влади – печатку та булаву. Після цього Порошенко скріпив своїм підписом текст присяги. Та зайняв місце глави держави у залі Верховної Ради. Також підписав указ про прийняття повноважень головнокомандувача ЗС України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поїздки, зустрічі, інтерв'ю - діяльність Порошенка показали в інфографіці

На сам кінець у Верховній Раді заспівали Молитву за Україну.

Коли Порошенко йшов червоною доріжкою до входу Верховної Ради, один з солдатів почесної варти на мить втратив свідомість і випустив з рук зброю. Пізніше стало відомо, що він отримав тепловий удар.

Цікаво, що під час інавгурації попереднього президента Віктора Януковича, перед ним зачинилися двері, коли він йшов до Верховної Ради. Приймав присягу 21 лютого 2010 року.

25 травня виповнилося три роки, як президентом став Петро Порошенко.

Він переміг на дострокових виборах 2014-го.

За його планом розвитку України, який назвав "Стратегія-2020", мали провести 62 реформи.

Протягом свого президентства озвучив 254 обіцянки, з них виконав 100, порахували експерти порталу "Слово і діло".

Серед невиконаних: не зміг зміцнити гривню до курсу 10 за долар, не ухвалили закон про вибори до Верховної Ради за відкритими списками, не продав компанію "Рошен". Не вдалося повернути Крим, завершити АТО й закінчити розслідування справ Майдану.

Зараз ви читаєте новину «Як Порошенко присягав українцям». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 17117
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода