понеділок, 04 березня 2013 16:12

Депутати пересварилися в Раді через мандат Власенка
19

Фото: Фото: Андрій ШМАТОВ

У понеділок фракція "Батьківщина" майже у повному складі прийшла на засідання Погоджувальної ради. Опозиціонери обступили президію. Вимагали, аби спікер Володимир Рибак відкликав своє подання до Вищого адміністративного суду щодо позбавлення мандату Сергія Власенка.

"27 лютого було сфальшовано рішення регламентного комітету, відповідно до якого Сергій Власенко позбавляється статусу члена парламенту, - каже керівник "Батьківщини" Арсеній Яценюк. - Тоді ж увечері голова Верховної Ради Рибак підписав позов до Вищого адміністративного суду з тією метою, щоб позбавити Власенка статусу народного депутата. Він порушує статтю 223 закону України про регламент, яка визначає, що керівник парламенту має право, а не обов'язок підписати таку заяву. Ми вимагаємо зупинити засідання Погоджувальної ради".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк не виключає блокування трибуни у вівторок

Рибак запросив лідерів фракцій у залу для нарад. Там за півтори години більшість та опозиція не змогли домовитися про вирішення проблеми. Керівник регламентного комітету Володимир Макеєнко наполягав, що рішення по Власенку було ухвалено в законний спосіб – є стенограма засідання.

"Якщо треба, ми готові зібратися ще раз, у присутності преси, - наголошує він. - Але є лист Національної асоціації адвокатів, що Власенко є її членом".

Опозиціонери стверджували, що засідання було нелегітимним – проходило без їхньої участі невідомо де і коли. Ніби Макеєнко сфальшував це рішення і направив його спікеру. Яценюк пообіцяв зареєструвати заяву про вчинення злочину головою регламентного комітету.

Депутати розійшлися до вівторка.

Зараз ви читаєте новину «Депутати пересварилися в Раді через мандат Власенка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

34

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути