Ексклюзиви
Неділя, 26 червня 2016 09:10

Польові дослідження

– Автобусные рейсы "Бахмут–­Москва". Через Славянск, – струнка дівчина роздає рекламні листівки неподалік центральної площі Слов'янська. Там монтують велику сцену. Влада готується відзначати другу річницю звільнення міста від Гіркіна–Стрєлкова.

– Бахмут, Бахмут. Где это? – дивиться на листівку жінка років 50. Підводить очі й дивиться на мене.

– Артемовск, – підказую. – А что это за улица?

– Ой, раньше была Ленина, а теперь не знаю. Все переименовывают.

Увечері таксист везе мене з віддаленого мікрорайону до центру Бахмута. Запитую:

– Если Россия придет и безо всяких ДНРов присоединит Славянск так, как Крым, ты как к этому отнесешься?

– Конечно, поддержу. У меня родня в Белгороде. Они там намного лучше живут. А в Украине ничего хорошего не будет.

Заходжу до Центральної міської бібліотеки. Тут недавно облаштували інтернет-клас. На стіні за спиною жінки-адміністратора – великий синьо-жовтий прапор.

– Библиотека получила грант, – розповідає. – Сделали ремонт, купили компьютеры. У нас можно изучать английский. В городе много международных гуманитарных организаций. Одна из них сейчас проводит тренинг в читальном зале на втором этаже.

Піднімаюся сходами. Білявка в окулярах розповідає англійською, що гуманітарна організація, де вона працює, виграла тендер. Тепер проводитиме дослідження серед населення при­фронтових територій. Мають виявити і класифікувати основні потреби людей, які постраждали через бойові дії. Її слухають півсотні чоловіків і жінок, що влаштовуватимуть опитування.

– Дуже важливо пояснити людям, що ми не займаємося наданням допомоги. Щоб у них не виникло марних сподівань. Лише проводимо дослідження.

Позаду три жінки віком за 50 років плетуть для солдатів маскувальну сітку. Розтягли її на підлозі. Запитую, чи можна сфотографувати.

– Нельзя, – підводить великі блакитні очі одна. – Я переехала из Донецка. У меня там еще родня осталась. Все это болтовня, – показує на іноземку в окулярах. – Хотят красиво освоить очередной грант. Делом нужно заниматься.

Зараз ви читаєте новину «Польові дослідження». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода