Місяць тому, 5 березня, у Польщі розбився рейсовий український автобус Познань — Херсон. Аварія сталася поблизу міста Ярослав Підкарпатського воєводства близько 23:50. У салоні були 55 пасажирів і двоє водіїв, всі — українці. Троє жінок 1960, 1967 та 1988 років народження і двоє чоловіків 1968 та 1992 років народження загинули на місці. Ще 39 людей забрали до шести тамтешніх лікарень. Пасажирами автобуса були заробітчани і студенти. Одна жінка — зі Львівщини, решта — жителі Одеської, Дніпропетровської, Хмельницької та Тернопільської областей.
Автобус пробив огорожу, злетів з естакади й перекинувся в канаву. До аварії був у дорозі майже 7 год. До кордону з Україною залишалося трохи менше години. Водій маневрував, від чого машину кидало з боку в бік. Найважче травмувалися непристебнуті ременем безпеки пасажири. Їх кидало по салону. Отримали забої голови й черевної порожнини, пошкодження хребта й кінцівок.
Рятувальна операція була складна. Самотужки автобус залишили 4 людей. Ще 43 рятувальники витягували спецтехнікою, розповідає Даніель Дриняк із пожежної служби Підкарпатського воєводства.
"Автобус розрізали спецобладнанням. Діставали постраждалих і передавали медикам. До операції залучили понад 100 рятувальників, важку техніку, дрони. Кому меддопомога була не потрібна, поселили в гуртожиток в Ярославі. Там людей забезпечили одягом, їжею, з ними працювали психологи", - каже Дриняк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Злетів із траси в тому ж місці: в Польщі розбився автобус з українцями
24 березня у лікарні міста Жешув помер ще один пасажир автобуса 45-річний Василь із Тернопільщини. У нього були знищені легені. Весь час перебував у комі, розповів консул України в Любліні Василь Павлюк.
"Його не витягли лікарі. У нього були знищені легені. Сподівалися, що він вийде з коми", - каже Павлюк
У комі лишається 27-річна Анастасія Кочеткова з Кам'янця-Подільського на Хмельниччині. Навчалась у Кракові в ІТ-школі. Автобусом Познань-Херсон поверталась додому. Мати, Ірина, єдиний раз бачила доньку, коли приїхала на упізнання. Сумка з документами опинилася в поліцейському відділку міста Ярослав – серед інших речей постраждалих в аварії. Анастасію вважали загиблою.
Їй зробили кілька операцій. Зараз матір не пускають до доньки, оскільки та перебуває у реанімації. У Насті крововилив у мозок. Після аварії вона до тями ще не приходила.
"Не говорять нічого, говорять єдине, що дуже важка. Дуже важка. І вже почала так трошки ніби відкривати очі, ну, це чи так мимоволі виходить", – розповідає Ірина.
Відомо, що Насті після того, як вона прийде до тями, потрібні 2 операції та тривала реабілітація. У Кам'янці-Подільському, звідки родом постраждала, організували збір коштів на її лікування.
Обидва водії були тверезі, наркотиків в їхній крові не виявили. Слідство встановило, що автобус їхав із дозволеною швидкістю 95–97 км/год. За 4 с. до аварії скинув до 45, щоб повернути. Ймовірно, водій хотів заїхати у пункт відпочинку на автобані між містами Ярослав і Перемишль.
Автобусом керував 48-річний Володимир. Має великий водійський стаж. На міжнародних перевезеннях працював понад три роки. Йому висунули звинувачення в ненавмисному скоєнні ДТП. Перебував у лікарні. Йому загрожує до 8 років в'язниці.
Як свідка допитали другого водія — 35-річного Степана. Що розповів, у прокуратурі не кажуть.
28-річного Віктора Шпака із села Дарахів Тернопільського району, який розбився в автобусі Познань-Херсон, пограбували після смерті. В Україні чоловік працював в агpофіpмі в cуcідньому cелі, але взимку не було pоботи, тому хотів підзаpобити в Польщі. Повертався, бо вдома починалися польові роботи. Після аварії родина за власні кошти доправляла тіло покійного в Україну.
Коментарі