Ексклюзиви
понеділок, 29 липня 2024 14:45

Спецтема: Війна Росії проти України

Україна вимагає від ООН розслідування російського теракту в Оленівці - омбудсмен

Україна вимагає від ООН розслідування російського теракту в Оленівці - омбудсмен
Зруйнований барак у колонії в Оленівці, де російські окупанти утримували українських військовополонених. Фото: Facebook.com/dmytro.lubinets

Україна вимагає, щоб місія ООН якнайшвидше відновила свою роботу або була створена нова місія задля ретельного розслідування російського теракту в Оленівці на Донеччині, де було масове вбивство українських військовополонених.

Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Україна вимагає, щоб місія ООН якнайшвидше відновила свою роботу або була створена нова місія задля ретельного розслідування теракту в Оленівці", - сказав омбудсмен.

У ніч із 28 на 29 липня 2022 року росіяни атакували колонію в Оленівці, де утримувалася частина українських військовополонених із Азовсталі. Унаслідок удару загинули понад 50 українських військових, ще близько 130 отримали поранення, повідомив Лубінець.

Загиблі мали офіційний статус військовополонених та були верифіковані Міжнародним комітетом Червоного Хреста. На них поширювалася дія Женевської конвенції про поводження військовополоненими, сказав уповноважений.

"Масове вбивство українських військовополонених в Оленівці є проявом слабкості окупантів, їхнього страху навіть перед беззбройними українськими оборонцями. На жаль, недостатня реакція міжнародних організацій та лідерів світу проявляє і їхню слабкість також", - заявив омбудсмен.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найбільша техногенна катастрофа за десятиліття: рік тому росіяни підірвали Каховську ГЕС. Фото наслідків

3 серпня 2022 року генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що організація готує групу експертів для розслідування загибелі полонених в Оленівці.

Через п'ять місяців Гутерріш розпустив місію зі встановлення фактів удару по колонії в Оленівці, нагадав Лубінець.

"Росія не надала доступу до Оленівки ні Україні, ні міжнародним організаціям. Однак ще одним фактором, який, імовірно, може бути причиною розпуску місії, це те, що із трьох осіб-іноземців, які входять до її складу, фактично всі перебувають під впливом Росії", - заявив омбудсмен.

Місія ООН жодного разу не погодилася ознайомитися із українськими матеріалами щодо вибуху у колонії, сказав Лубінець.

11 жовтня на підконтрольну Україні територію повернули тіла 62 українських військових. Серед них - загиблі в Оленівці. Також вдалося повернути декількох поранених, які перебували у підірваному бараку, повідомив омбудсмен.

"Злочин в Оленівці все ще залишається без покарання. Кожен, хто причетний до здійснення теракту, повинен понести найсуворішу відповідальність. Ми робимо все, аби це сталося якнайшвидше. Закликаю ООН та МКЧХ виконувати свій мандат та розслідувати теракт. Цей злочин не має терміну давності і його не вдасться "зам'яти". Страшний біль по втраті наших Героїв ніколи не вщухне. Світла пам'ять та вічна слава. Не забудемо і не пробачимо", - заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини.

Вибух в Оленівці 29 липня 2022 року, де перебували українські військовополонені, був спричинений застосуванням реактивного термобаричного гранатомета, повідомляв Офіс генерального прокурора.

Росіяни стратили понад 110 українських військових після здачі у полон у місцях несвободи, повідомляли у прокуратурі.

Зараз ви читаєте новину «Україна вимагає від ООН розслідування російського теракту в Оленівці - омбудсмен». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути