середа, 29 вересня 2021 12:10

"Рятується навчанням" - як живе визволена з полону викрадачів студентка

"Рятується навчанням" - як живе визволена з полону викрадачів студентка
Полтавка 19-річна Віта Кириченко, яка 19 днів пробула у полоні викрадачів, з батьками. Тетяна та Василь Кириченки мають сільськогосподарське підприємство у Карлівці. Фото: з сімейного архіву Кириченків

Полтавка 19-річна Віта Кириченко, яка 19 днів пробула в полоні викрадачів, оговтується від пережитого.

Повернулася до навчання в університеті. І думає про зміну спеціальності. Про це Gazeta.ua розповіла мати потерпілої Тетяна Кириченко.

"Віта боєць, як батько. Рятується навчанням. І навіть замислюється над зміною професії. Вона з дитинства хотіла служити в поліції, як старші брати. Я відмовила, бо ж дівчинка. Вступила на юридичний факультет. А після цього випадку хоче перевестися до Академії внутрішніх справ, щоб захищати людей", - розповіла Тетяна.

Додає, що досі не знає всіх подробиць спецоперації з порятунку доньки. Сумнівів, чи звертатися до правоохоронців, родина не мала від самого початку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловік біля зупинки підстрелив перехожого й викрав жінку

"Нам дали три дні, але таких грошей ми б ніколи не зібрали. Я писала викрадачам, що в них хибні дані про статки нашої родини. Але вони не вірили. Сумнівів, чи звертатися до правоохоронців, не мали. Старші сини чоловіка - підполковники поліції. Тому наступного ранку після викрадення ми були в СБУ в Києві. А далі чітко виконували їхні вказівки. Перше наше завдання було - тягнути час. Друге - не панікувати. Треба було поводитися, наче нічого не трапилося - ходити на роботу, тримати себе в строю. Було важко", - каже Тетяна.

Передумали мільйон версій, чому так трапилося. В основному думали - через конкурентів у бізнесі й політику.

"За два тижні силовики встановили, де тримають доньку. Але для мене то були не два тижні, а два роки. У викрадачів теж нерви здавали, бо грошей немає. Присилали серед ночі повідомлення з питанням: "Ти спиш? А твоя донька спить навстоячки". Постійно погрожували. Між тим, як злочинців вирахували й привезли доньку, минуло днів зо два. Усе було розраховано до секунди. Переживали, щоб нічого не зірвалося. Де Віту тримали - не знаємо. Сказали, години дві їзди від Полтави, у який бік - не кажуть. Але то вже й не так важливо. Я щаслива, що можу обійняти доньку. І закликаю всіх батьків берегти дітей", - підсумувала жінка.

Подробиць спецоперації зі звільнення заручниці в СБУ не розголошують. Щоб не нашкодити слідству, кажуть.

Зараз у справі троє підозрюваних - замовник і двоє виконавців. Чи є інші причетні - встановлюють.

Віта Кириченко - третьокурсниця Інституту права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. 29 серпня власним авто вирушила на навчання з Полтави до Києва. На трасі її підрізала інша машина, притисла до узбіччя. Звідти вийшли двоє чоловіків. Силою витягли Віту з автомобіля, посадили до свого й повезли у невідомому напрямку. Усе продумали. На трасі спеціально обрали "сліпу зону" - без камер відеоспостереження.

Отямилася студентка в чужій квартирі. Руки й ноги були зв'язані скотчем. 19 днів просиділа прикута кайданками до батареї, поки викрадачі торгувалися з її батьками за викуп. Вимагали $470 у біткоїнах - понад 12 млн грн.

Організатором викрадення виявився 20-річний Юрій Кулявець. Зараз сидить у Київському слідчому ізоляторі. Його підозрюють у вбивстві подруги Віти 18-річної Анастасії Чернявської.

Зараз ви читаєте новину «"Рятується навчанням" - як живе визволена з полону викрадачів студентка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути